Czy los Ruth był przesądzony? Showrunner "Ozark" zdradza, jaki był drugi pomysł na zakończenie dla niej

"Ozark" (Fot. Netflix)

Czy los, jaki spotkał Ruth w "Ozark", był przesądzony od samego początku? Okazuje się, że nie. Showrunner Chris Mundy zdradził, jaki miał początkowy pomysł na zamknięcie jjej historii. Spoilery!

Finałowy sezon "Ozark" nie był dla Ruth (Julia Garner) lekki i skończył się śmiercią bohaterki z rąk Camili (Veronica Falcón), matki Javiego (Alfonso Herrera). Choć przed finałem wielu fanów miało nadzieję, że to właśnie ona wyjdzie cało z tej historii. Czy jej śmierć była planowana od początku? Okazuje się, że nie. Showrunner serialu, Chris Mundy, zdradził, jaki miał początkowy pomysł na zamknięcie wątku Ruth i dlaczego go zmienił.

Ozark – czy wątek Ruth mógł skończyć się inaczej?

Chris Mundy ujawnił swój pierwotny plan dla Ruth w rozmowie z Entertainment Weekly. Twórca przyznał, że była dyskusja na ten temat w pokoju scenarzystów, aż w końcu wygrała mroczna wersja.

– Z drugiej strony, była wersja, w której ona wyjechała z Krainy Ozark, a my podążamy za nią, gdy wyjeżdża ze stanu w kierunku nowego życia. Dużo o tym rozmawialiśmy... jak bardzo Byrde'owie powinni być ukarani.

ozark ruth śmierć finał serialu czy musiała zginąć

"Ozark" (Fot. Netflix)

Fani "Breaking Bad" z pewnością mają właśnie mocne skojarzenie z filmem "El Camino". Okazuje się, że wersja, w której Ruth bezpiecznie ucieka, była utrzymywana bardzo długo. Showrunner przyznał, że plan zaczął się zmieniać dopiero, gdy zbliżali się do pisania odcinków finałowych.

– To się rozwinęło z czasem. W pewnym sensie, my wszyscy w pokoju [scenarzystów] zobaczyliśmy w pewnym momencie, że to sprawiało takie wrażenie – czy pozostaniemy wierni tej opowieści. To prawie jakbyś trafił prosto na dylemat: czy chcesz zachować szczęśliwe zakończenie dla postaci, którą kochasz? Czy może starasz się opowiedzieć historię w sposób, który faktycznie będzie działać?

O jakim punkcie w historii "Ozark" mowa? Okazuje się, że chodzi o wydarzenia z 8. odcinka, czyli zemstę Ruth na Javim. To właśnie to wydarzenie przesądziło o losie bohaterki.

– Było wiele dyskusji o tym. Ale kiedy wchodziliśmy w finałowy sezon, idea była taka, że Ruth przejdzie na drugą stronę. I jak powiedziałem, dopiero po napisaniu i rozgryzieniu 8. [odcinka], tego, który rozpoczyna finałową siódemkę [odcinków], dopiero wtedy patrzysz na to i widzisz to niemal jak przepowiednię. I zaczęliśmy naprawdę myśleć, że bardziej realistyczne będzie to, co zrobiliśmy.

W innym wywiadzie showrunner Chris Mundy skomentował także cynizm finału "Ozark" tłumacząc, dlaczego odbił się on szczególnie na dwóch postaciach: Jonahu (Skylar Gaertner) i Ruth.

Ozark w całości jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA