"Borgen" – zwiastun 4. sezonu. Birgitte Nyborg mierzy się z nowymi wyzwaniami na oczach całego kraju

"Borgen" (Fot. DR1)

"Borgen" wraca z 4. sezonem, a zwiastun zapowiada, że nieuczciwe zagrywki, medialna manipulacja i ryzyko klimatycznej katastrofy to tylko początek wyzwań, z którymi zmierzy się Birgitte.

"Borgen" to duński serial polityczny, który doczekał się trzech sezonów i zyskał grono fanów na całym świecie. Teraz czas na kontynuację, która jest owocem współpracy platformy Netflix i duńskiej telewizji DR. 4. sezon trafi w Polsce na platformę 2 czerwca. W sieci pojawiły się zdjęcia, a teraz pokazano zwiastun.

Borgen – zwiastun 4. sezonu duńskiego serialu 

"Wydaje się, że burza wokół Birgitte Nyborg nie ustaje" – słyszymy już w pierwszych sekundach. W 4. sezonie była premier pełni rolę minister spraw zagranicznych Danii. Zwiastun zapowiada walkę supermocarstw o władzę na Arktycę, związaną z odkryciem ropy na Grenlandii oraz zmagania głównej bohaterki z wyzwaniami, jakie przyniosła jej nowa posada. Cały kraj śledzi każdy ruch bohaterki, ale pewne jest, że Birgitte nie zamierza grać grzecznie i ułatwiać konkurentom pracy.

W 4. sezonie "Borgen" powrócą Sidse Babett Knudsen jako Birgitte Nyborg oraz Birgitte Hjort Sørensen w roli Katrine Fønsmark, która po epizodzie w roli sekretarz prasowej Birgitte wróciła do dziennikarstwa i teraz pracuje jako szefowa działu wiadomości dużej, ogólnokrajowej stacji telewizyjnej. Z oryginalnej ekipy nie zobaczymy już Pilou Asbæka jako spin doktora Kaspera Juula.

Do obsady serialu dołączyli m.in. Mikkel Boe Følsgaard i Lucas Lynggaard Tønnesen – obaj są znani z "The Rain", ten drugi zagra dorosłego już syna Birgitte. Na naszych ekranach pojawią się także Özlem Saglanmak, Simon Bennebjerg, Johanne Louise Schmidt i Magnus Millang.

Za sterami serialu ponownie stanął Adam Price. 4. sezon "Borgen" liczy osiem odcinków i zostanie pokazany na Netfliksie pod tytułem "Borgen – Power & Glory".

Borgen sezon 4 – premiera 2 czerwca na Netfliksie

REKLAMA