"Rojst" ma wrócić z 3. sezonem na Netfliksie. Co już wiadomo o kontynuacji polskiego serialu kryminalnego?

"Rojst '97" (Fot. Netflix)

W sieci pojawiła się nieoficjalna informacja o 3. sezonie "Rojstu". Wstępne prace podobno już się rozpoczęły i obecnie trwa poszukiwanie miejscówek do nowych odcinków.

Netflix mocno stawia na polskie seriale. Niedawno ogłoszono dziewięć nowych produkcji, w tym ekranizację "Informacji zwrotnej" Jakuba Żulczyka i "Detektywa Forsta" na motywach powieści Remigiusza Mroza. Ale wrócić ma także jeden z największych hitów ostatnich lat, czyli "Rojst", przejęty po platformie Showmax.

Rojst – powstanie 3. sezon serialu Netfliksa

O 3. sezonie "Rojstu" w tym momencie nie za wiele wiadomo, ponieważ streamingowy gigant nie ogłosił oficjalnie zamówienia. Informację na ten temat podał branżowy serwis naEkranie, który twierdzi, że ruszają wstępne prace nad nowymi odcinkami, a scenariusz ponownie piszą Jan Holoubek i Kasper Bajon.

Obecnie w Warszawie trwa już przedprodukcja, a dokładniej poszukiwania miejscówek do 3. sezonu "Rojstu", ale zdjęcia nie rozpoczną się od razu, ponieważ reżyser serialu Jan Holoubek jest wciąż zajęty we Wrocławiu na planie filmu "Doppelgänger. Sobowtór" z Jakubem Gierszałem w roli głównej. Ponadto zanim zobaczymy nowy "Rojst", na Netfliksie ma pojawić się inny projekt Holoubka – serial "Wielka woda", dziejący się w czasie powodzi tysiąclecia na Dolnym Śląsku.

Rojst sezon 3 czy będzie

"Rojst '97" (Fot. Netflix)

Obecnie nie wiemy nic pewnego o fabule 3. sezonu "Rojstu". Przypomnijmy, 1. sezon przedstawił nam dwóch dziennikarzy, Piotra Zarzyckiego (Dawid Ogrodnik) i Witolda Wanycza (Andrzej Sewery), którzy w latach 80. prowadzili śledztwo w mrocznej sprawie morderstwa i dwóch samobójstw. W 2. sezonie, czyli "Rojście '97", przenieśliśmy się do roku 1997, kiedy to dwójka detektywów (Magdalena Różczka i Łukasz Simlat) mierzyła się z koszmarną zbrodnią w czasie powodzi. Zarzycki z Wanyczem wciąż byli obecni na ekranie, ale w drugoplanowych rolach.

Wszystko wskazuje na to, że w 3. sezonie znów będzie przeskok czasowy, a w obsadzie powróci Dawid Ogrodnik jako Piotr Zarzycki, któremu będzie towarzyszyć żona grana przez Zofię Wichłacz. Trudno powiedzieć, jak scenarzyści podejdą do postaci Andrzeja Seweryna, a także bohaterów wprowadzonych w 2. sezonie.

Informacje o obsadzie, tytule nowego "Rojstu" i dacie rozpoczęcia zdjęć pojawią się w momencie, kiedy Netflix zdecyduje się oficjalnie potwierdzić, że 3. sezon w ogóle powstaje.

Rojst jest dostępny na platformie Netflix

REKLAMA