Czy "Sex Education" zakończy się po 4. sezonie? Ncuti Gatwa w roli Doktora zdaje się potwierdzać spekulacje

"Sex Education" (Fot. Netflix)

Obsadzenie Ncutiego Gatwy jako Czternastego Doktora może być odpowiedzią na coraz częściej powracające pytanie: ile sezonów będzie miało "Sex Education"?

Ile zobaczymy sezonów "Sex Education"? To pytanie powraca regularnie i nie bez powodu. Każda szkolna historia ma swój limit – bohaterowie muszą w końcu dorosnąć. Co prawda finalna odpowiedzieć jeszcze nie padła, ale być może obsadzenie Ncutiego Gatwy jako Czternastego Doktora dało nam ją z wyprzedzeniem.

Ile sezonów będzie miało Sex Education?

Ncuti Gatwa obecnie najbardziej znany jest z roli Erica w "Sex Education", ale za niedługo się to zmieni, dzięki przejęciu kultowej roli w seriali "Doctor Who". Jednak tak duża rola będzie wymagała od niego całkowitego oddania serialowi BBC, trudno sobie wyobrazić, by był w stanie równocześnie grać rozbudowany wątek Erica.

Czy zdecydowanie się na przyjęcie tak dużej roli, oznacza, że "Sex Education" zakończy się na 4. sezonie? Tak sugeruje serwis Screen Rant i wydaje się to być dobrym rozwiązaniem. Serial nadal cieszy się dużą popularnością i jest chwalony przez krytyków, a 4. sezon pozwoliłby rozwiązać i ładnie zamknąć otwarte wątki: od wyjazdu Maeve (Emma Mackey) i jej rozstania z Otisem (Asa Butterfield), po uczniów, którzy muszą szukać nowej szkoły, bo ich obecna straciła sponsorów.

Sex Education sezon 4 czy ostatni

"Sex Education" (Fot. Netflix)

Oczywiście, serial nie musi się kończyć z powodu odejścia Ncutiego Gatwy, jego bohater może z końcem 4. sezonu wyjechać z Moordale. Ale czy Otis bez Erica nadal będzie taki ciekawy? I czy widzowie zaakceptowaliby brak ulubionej postaci?

Jeżeli jednak serial planowano także na 5. sezon, to nie ma od dobrej passy, jeżeli chodzi o aktorów. Wiadomo już, że w 4. sezonie nie pojawi się Simone Ashley, która grała popularną uczennicę Olivię. Aktorka zakończyła już tę przygodę na rzecz grania Kate w serialu "Bridgertonowie". A po 4. sezonie niemal na pewno taką samą decyzję będzie musiał podjąć Ncuti Gatwa.

Sex Education jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA