"Grace i Frankie" ze spin-offem? Serialowa Brianna ma nie tylko pomysł, ale i gotowy scenariusz nowego serialu

"Grace i Frankie" (Fot. Netflix)

Okazuje się, że Brianna z "Grace i Frankie" ma duże szansę na spin-off. June Diane Raphael napisała scenariusz do serialu, w którym chce przełamać stereotypy o kobietach, które nie chcą dzieci.

Pożegnaliśmy się z "Grace i Frankie", ale to nie oznacza, że nigdy nie wrócimy do tego świata. Grająca Briannę June Diane Raphael napisała scenariusz do spin-offu o swojej bohaterce. Serial miałby kontynuować znane z "Grace i Frankie" przełamywanie stereotypów na temat wieku i sposobu życia, tylko w inny sposób.

Grace i Frankie – Brianna dostanie własny spin-off?

W rozmowie z The Hollywood Reporter aktorka powiedziała kiedy i dlaczego wpadła na pomysł spin-offu dla Brianny.

– Około czwartego lub piątego sezonu zaczęłam myśleć o tych innych historiach dla Brianny i naprawdę chciałam więcej. Czułam, że mam więcej do dopowiedzenia, chciałam wgryźć się w to w większy sposób. Jestem bardzo zadowolona ze wszystkiego, co dostałam do zrobienia w "Grace i Frankie", ale ciągle myślałam, że jej historia nie zostanie zakończona.

June Diane Raphael wyjaśniła, że w szczególności interesujące i potrzebne wydaje jej się mówienie o Briannie jako o jednej z tych piętnowanych kobiet, które nie chcą dzieci. Machina już została puszczona w ruch – aktorka rozmawiała na ten temat z producentem "Grace i Frankie" Howardem Morrisem, a także współtwórczynią serialu Martą Kauffman.

– Kobiety, które nie mają dzieci, nadal są piętnowane i to ma znaczenie dla wielu osób. Więc zwróciłam się do [producentów w firmie] Skydance z pytaniem: "Hej, czy to jest coś, co chcielibyście kiedyś zrobić?". Jestem bardzo blisko z Daną Goldberg i Billem Bostem, są niesamowitymi producentami, i powiedzieli, że chcą, żebym się w tej sprawie spotkała z Howardem [Morrisem]. Marta [Kauffman] również dała swoje błogosławieństwo.

Grace i Frankie Brianna spin-off

"Grace i Frankie" (Fot. Netflix)

Aktorka podzieliła się także zamysłem, co dokładnie miałby przedstawić serial. June Diane Raphael zaznaczyła, że fabułą rozważyć ma wszystkie za i przeciw bycia taką kobietą, jaką jest Brianna.

– Więc Howard i ja ruszyliśmy w ferworze pandemii, kiedy mieliśmy czas siedzieć i rozmawiać o tym, co chcielibyśmy powiedzieć o tej kobiecie, która jest silna i za nic nie przeprasza, naprawdę zna swoją seksualność i siłę. Spędziliśmy miesiące, szczerze mówiąc, tylko na rozmowach o idei, że kobiety są walutą, która się dewaluuje w naszej kulturze, gdy się starzeją, w przeciwieństwie do mężczyzn. Rozmawialiśmy o tym, co Brianna potencjalnie traci i zyskuje, starzejąc się samotnie, i jak samotna kobieta może wywołać głębokie przerażenie u wielu osób. Kiedy poczuliśmy, że mam historię na odcinek pilotażowy, spędziliśmy kolejne miesiące na jego pisaniu.

Netflix otrzymał już scenariusz, ale nie dał jeszcze zielonego światła na produkcję serialu. Jakie są na to szanse? Z jednej strony "Grace i Frankie" cieszyło się dużą popularnością aż do końca, z drugiej, biorąc pod uwagę obecne problemy Netfliksa, trudno zakładać na pewno, że platforma zdecyduje się na podjęcie produkcji. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją finałowego sezonu "Grace i Frankie".

Serial Grace i Frankie jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA