"Irma Vep" stawia na szaleństwo i rollercoaster emocji. Zwiastun serialowego thrillera HBO z Alicią Vikander

"Irma Vep" (Fot. HBO)

Już w czerwcu HBO przedstawi historię aktorki, której mieszają się dwie rzeczywistości. "Irma Vep" zapowiada przesunięcie granic fikcji, a na tym nie koniec atrakcji – zobaczcie zwiastun.

"Irma Vep" to limitowany serial od HBO, który jest adaptacją filmu z 1996 roku o tym samym tytule. Niedawno pokazano pierwsze zdjęcia, a teraz możecie zobaczyć również zwiastun.

Irma Vep – zwiastun serialu z Alicią Vikander

Alicia Vikander ("Tomb Raider) zagra Mirę – hollywoodzką aktorkę, która jest pozbawiona wszelkich złudzeń dotyczących branży. Zmęczona graniem w blockbusterach Mira przyjeżdża do Francji, żeby zagrać niejaką Irmę Vep w remake'u francuskiego klasyku kina niemego "Les Vampires". Zwiastun zapowiada, że René Vidala (Vincent Macaigne, "Nocny lekarz") , który tworzy film, przysporzy bohaterce nie lada kłopotów i będzie głównym antagonistą.

"Liczy się, by nie oszaleć" – mówi bohaterka w zwiastunie. Pytaniem jest, czy jej się to uda? Przechodzony przez nią kryzys tożsamości sprawia, że różnice między nią samą a graną przez nią postacią zaczynają się zacierać i przenikać. "Irma Vep" pokaże widzom niepewny grunt na granicy fikcji i rzeczywistości, sztuczności i autentyczności, sztuki i życia.

W serialu grają także m.in. Adria Arjona ("Detektyw"), Carrie Brownstein ("Portlandia"), Jerrod Carmichael ("The Carmichael Show"), Fala Chen ("Od nowa") i Devon Ross.  Kristen Stewart ("Spencer") ma pojawić się w roli epizodycznej.

Za serial odpowiada Olivier Assayas, twórca filmowego pierwowzoru. W gronie producentów znajdują się m.in. Alicia Vikander oraz twórca "Euforii" – Sam Levinson.

Produkcja HBO zostanie po raz pierwszy pokazana podczas oficjalnej selekcji festiwalu w Cannes, trwającej od 17 do 28 maja. Premiera w HBO Polska planowana jest na 7 czerwca.

Irma Vep – premiera serialu 7 czerwca na HBO

REKLAMA