"Rozmowy z przyjaciółmi" już wkrótce na HBO Max. Polski trailer serialu na podstawie książki Sally Rooney

"Rozmowy z przyjaciółmi" (BBC Three/Hulu)

Na HBO Max obejrzymy "Rozmowy z przyjaciółmi", będące adaptacją debiutanckiej powieści Sally Rooney. To opowieść o zawiłej relacji romantycznej czwórki osób. Kiedy polska premiera?

"Rozmowy z przyjaciółmi" to kolejny po "Normalnych ludziach" serial Hulu i BBC na podstawie powieści Sally Rooney. Ekranizacja jej debiutanckiej książki zapowiadana jest jako inteligentna opowieść o dwóch studentkach, Frances i jej najlepszej przyjaciółce Bobbi, które nawiązują dziwną i zaskakującą relację z nieco starszym małżeństwem, Melissą i Nickiem. Polska premiera serialu odbędzie się 3 czerwca na HBO Max. Na platformie pojawi się od razy cały sezon, liczący 12 odcinków.

Rozmowy z przyjaciółmi – data premiery i zwiastun

Akcja serialu dzieje się w Dublinie i śledzi losy Frances (debiutantka Alison Oliver) i jej najlepszej przyjaciółki i byłej dziewczyny, Bobbi (Sasha Lane, "Złe wychowanie Cameron Post"). Dziewczynom pomimo rozstania udało się utrzymać przyjaźń i razem występują jako poetki słowa mówionego. Pewnego dnia poznają pisarkę Melissę (Jemima Kirke, "Sex Education"), która jest nimi zafascynowana i zapoznaje je także ze swoim mężem Nickiem (Joe Alwyn, "Faworyta"), powściągliwym aktorem.

Cała czwórka spędza ze sobą dużo czasu. O ile Melissa i Bobbi flirtują ze sobą otwarcie, Nick i Frances nawiązują intensywny, sekretny romans, zaskakujący dla nich obojga. Z czasem romans zaczyn wpływać także na relacje Frances i Bobbi, zmuszając Frances to przemyślenia tego, kim jest i czym jest dla niej przyjaźń.

Serial wyreżyserowali Lenny Abrahamson ("Normalni ludzie") oraz Leanne Welham ("Mroczne materie"), a w gronie scenarzystów jest Alice Birch ("Normalni ludzie"). Za produkcję odpowiada Element Pictures ("Normalni ludzie", "Pokój", "Faworyta").

Rozmowy z przyjaciółmi – premiera 3 czerwca na HBO Max

REKLAMA