Czy w 3. sezonie "Bridgertonów" Penelope schudnie? Showrunnerka komentuje wątek z książek Julii Quinn

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

Czy Penelope z serialu schudnie, podobnie jak stało się to w książkach? Showrunnerka serialu "Bridgertonowie" Jess Brownell skomentowała, czy adaptacja podąży tą samą drogą.

Ponieważ 3. sezon serialu "Bridgertonowie" przeskakuje do ekranizacji 4. części książek, na pierwszy plan wychodzą Penelope i Colin. W książkach Penelope zrzuciła trochę wagi, co jej samej dodało pewności siebie i sprawiło, że zaczęła dobierać sukienki bardziej pasujące do jej figury. Czy serial podaży podobną drogą? Showrunnerka Jess Brownell nie uważa, by było to konieczne.

Bridgertonowie sezon 3 – czy Penelope schudnie?

W książkach utrata wagi Penelope nie była ogromna, ale pozwoliła bohaterce poczuć się lepiej. Rozmyślania o tym, ile waży były także dużą częścią jej wewnętrznego monologu. W rozmowie z Variety showrunnerka Jess Brownell, powiedziała, że nie uważa, by waga była określeniem tego, kim jest Penelope.

– Uważamy, że Penelope jest piękna i nie sądzę, że to [utrata wagi] jest w ogóle częścią jej historii. Myślę, że w tym, że ona podpiera ściany na przyjęciach w naszym serialu, bardziej chodzi o poziom jej pewności siebie, niż wygląd zewnętrzny. Myślę, że to jest bardziej to, czym gramy w tym sezonie.

Jak podaje Insider, aktorka wcielająca się w Penelope, Nicola Coughlan, otrzymywała od fanów komentarze na temat swojej wagi, które określała jako "wprawiające w dyskomfort". I zdarzało jej się prosić widzów, żeby przestali przesyłać jej opinie na temat jej ciała, bo nie ma ochoty zapoznawać się z nimi.

Fani na Reddicie zgadzają się z tym, że waga Penelope nie ma aż takiego znaczenia w tej historii.

– Utrata wagi i możliwość czucia się dobrze w swojej skórze i ubraniach, które jej pasowały, pomogło jej poczuć się bardziej pewnie w tym, kim jest, i w rezultacie zaczęła częściej wyrażać swoje opinie. A to, że zaczęła mówić w bardziej pewny siebie sposób, [sprawiło], że Colin zobaczył pasję, którą ona umniejszała przez tyle lat ich przyjaźni.

Colin ewidentnie zakochał się w Penelope jako osobie, a nie Penelope, która nagle się dla niego – i innych – zmienia wizualnie. I to, miejmy nadzieję, będzie coś, co zobaczymy w 3. sezonie "Bridgertonów".

Bridgertonowie – serial dostępny na Netfliksie

REKLAMA