"Ród smoka" będzie lepszy od "Władcy Pierścieni"? George R.R. Martin nie ukrywa, że po cichu na to liczy

"Ród smoka" (Fot. HBO)

W tym roku na widzów czekają dwa seriale fantasy zrealizowane z niezłym rozmachem. Lepszy okaże się "Ród smoka" czy "Władca Pierścieni"? George R.R. Martin mówi, że czuje ducha rywalizacji.

W zeszłym miesiącu ogłoszono, że "Ród smoka" zadebiutuje latem – premierowy odcinek zobaczymy 22 sierpnia. Pokazano także nowe zdjęcia. Tymczasem o serialu ponownie wypowiedział się George R.R. Martin, który czynnie brał udział w jego tworzeniu.

Ród smoka będzie lepszy niż Władca Pierścieni?

George R.R. Martin rozmawiał na temat "Rodu smoka" z The Independent, gdzie został zapytany o możliwą rywalizację pomiędzy prequelem "Gry o tron" a serialem Amazona "Władca Pierścieni: Pierścienie władzy", który startuje 2 września.

– Wiem, że w wielu artykułach w momencie ogłoszenia dat pisano, że to bitwa o dominację w fantasy. To "Pierścienie władzy" kontra "Ród smoka" – kto wygra? Nie wiem, dlaczego zawsze muszą to robić. Mam nadzieję, że oba seriale odniosą sukces. Jestem wystarczająco konkurencyjny. Mam nadzieję, że nam się bardziej powiedzie. Jeśli oni zdobędą sześć nagród Emmy, a mam nadzieję, że tak się stanie, to liczę, że my zdobędziemy siedem. Ale mimo wszystko jest to dobre dla fantastyki. Uwielbiam fantastykę. Uwielbiam science fiction. Chcę, żeby w telewizji było więcej [takich] seriali.

ród smoka serial george r.r martin

"Ród smoka" (Fot. HBO)

Wielu fanów złośliwie komentuje czynny udział Martina w produkcjach HBO zarzucając mu, że zaniedbuje pisanie "Wichrów zimy". Autor książek nie ukrywa, że ma dość takiego podejścia, co podkreślił w podkaście Coupledom (via Gamesradar).

– Rozumiem, że szósta książka, "Wichry zimy", się spóźnia. Mogę dostać sto dobrych komentarzy, ale i tak znajdzie się kilku fanów, którzy przypomną mi o tym na moim blogu lub w inny sposób. Ja mówię – wszystkiego najlepszego z okazji Święta Dziękczynienia! A oni na to, że nieważne – gdzie jest książka?

Kocham fanów, ale uważam, że Twitter, internet i media społecznościowe sprawiły, że ludzie stali się bardziej złośliwi niż kiedyś. Miłość i nienawiść są bardzo bliskie, szczególnie w przypadku komiksów lub innych uznanych franczyz.

Autor jest bardzo aktywny na swoim blogu. Ostatnio podzielił się wrażeniami po obejrzeniu kolejnych odcinków "Rodu smoka" i jak napisał, jest zachwycony serialem. "Ród smoka" ma mieć wyższy budżet, niż miał finałowy sezon "Gry o tron" – czy to wystarczy by przebić "Władcę Pierścieni", który zbiera pochwały od pierwszych recenzentów? Na odpowiedź pozostaje czekać.

Ród smoka – premiera 22 sierpnia na HBO i HBO Max

REKLAMA