Fani Tolkiena zobaczyli pierwsze fragmenty z "Władcy Pierścieni: Pierścieni władzy". Jakie są ich reakcje?

"Władca Pierścieni" (Fot. Amazon)

Grupka fanów Tolkiena została zaproszona przez Amazona na pokaz pierwszych fragmentów serialu "Władcy Pierścieni: Pierścieni władzy". Na Twitterze pojawiły się ich pierwsze reakcje. Co myślą?

"Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" od początku wzbudza wiele kontrowersji, a fani na każdym kroku wyrażają swoje zaniepokojenie. Kilkoro z nich Amazon zaprosił na pokaz pierwszych fragmentów serialu. Co o nim myślą?

Władca Pierścieni: Pierścienie władzy – reakcje

Trudno powiedzieć, jak serial wygląda w tym momencie, ale ponieważ jego premiera będzie dopiero 2 września, można założyć, że zaprezentowane fragmenty nadal będą jeszcze poprawiane. Fani, którzy widzieli nagrania, nie znają więc wersji, jaką finalnie zobaczymy we wrześniu. Jednak już teraz ich reakcje (via ComicBook) są bardzo pozytywne i mogą napawać optymizmem.

– Zacznijmy od najważniejszej informacji. "Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" wygląda jak powinien, brzmi jak powinien, daje poczucie powrotu do wygodnego świata, który kochamy – pisze TheOneRing.net.

– Byłem podekscytowany materiałem źródłowym i teraz jeszcze bardziej nie mogę się doczekać serialu. Ale to, co podekscytowało mnie jeszcze bardziej, to możliwość posłuchania showrunnerów. Oni znają Tolkiena i praktycznie każdy problem i wyzwanie, o jakich myślałem w ostatnich latach, jeśli chodzi o adaptację Drugiej Ery, oni wyraźnie sami rozpracowali – to z kolei tweet Digital Tolkien Project.

– Amazon zaprosił mnie na wydarzenie w Londynie, gdzie zobaczyłem fragmenty serialu i poznałem showrunnerów. Showrunnerzy byli wspaniali, a ich pasja napełniła mnie pewnością i czas pokaże, czy przełoży się na do ekran! Pokazane fragmenty dodawały otuchy skalą i zakresem tej produkcji, naprawdę się wybijały, ale ciągle zostawiły mnie kilkoma obawami bez odpowiedzi. Dzień był wspaniały, a spotkanie się z innymi twórcami było prawdziwą przyjemnością – czytamy w tweecie Fellowship of Fans.

– Amazon zaprosił mnie i @tolkienprof do Londynu zobaczyć fragmenty "Pierścieni władzy", Oksford Tolkiena i na spotkanie z showrunnerami, którzy dotrzymywali kroku najlepszym z nas. Ich pasja i wiedza napełniła mnie przekonaniem, że są jednymi z nas, oni to rozumieją. Czuję duży optymizm! – pisze Maggie Park.

– Alan i Shawn zostali zaproszeniu do Londynu przez Amazon Prime Video, by zobaczyć pierwsze fragmenty z "Władcy Pierścieni" i spotkać się z showrunnerami! Możemy powiedzieć, że przeszliśmy z "ostrożnego optymizmu" do "ostrożnego wyczekiwania" i nie możemy się doczekać, by powiedzieć wam więcej!

– W zeszłym tygodniu zostałem zaproszony przez ludzi z Amazona, razem z innymi internetowymi tolkienistami, by wziąć udział w pokazie fragmentów serialu "Pierścienie władzy" i spotkać się z showrunnerami. Muszę powiedzieć: po spotkaniu się z nimi, mam poczucie, że serial jest naprawdę dobrych rękach.

Akcja "Władcy Pierścieni: Pierścieni władzy" rozgrywać się będzie w Drugiej Erze Śródziemia, tysiące lat przed wydarzeniami z "Hobbita" i "Władcy Pierścieni", zabierając widzów do czasów, kiedy tworzyły się potęgi, królestwa wzrastały w chwale i upadały, pojawiali się nietypowi bohaterowie, a największy złoczyńca, jakiego stworzył Tolkien, groził, że pogrąży cały świat w mroku.

Rozpoczynający się w czasach względnego spokoju serial będzie śledzić losy grupy postaci znanych i zupełnie nowych, których czeka konfrontacja z od dawna oczekiwanym powrotem zła do Śródziemia. Od najciemniejszych jaskiń Gór Mglistych, przez majestatyczne lasy elfiej krainy, Lindonu, po zapierającą dech w piersiach wyspę Númenor i najdalsze krańce map, te krainy i ci bohaterowie stworzą dziedzictwo, które będzie trwać długo po tym, jak sami już przeminą.

W obsadzie znajdują się Robert Aramayo ("Gra o tron"), Morfydd Clark ("Mroczne materie"), Joseph Mawle (Benjen z "Gry o tron"), Maxim Baldry ("Rok za rokiem") i Markella Kavenagh ("Piknik pod Wiszącą Skałą"), a także Cynthia Addai-Robinson, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman i Sara Zwangobani.

Produkcję prowadzą J.D. Payne i Patrick McKay. Pierwsze odcinki wyreżyserował J.A. Bayona ("Jurassic World: Upadłe królestwo", "Sierociniec"), a za kolejne odpowiada Wayne Yip ("Preacher", "Doktor Who"). Tutaj znajdziecie zwiastun serialu.

Władca Pierścieni: Pierścienie władzy – premiera 2 września na Amazonie

REKLAMA