"Daredevil" powróci, ale bez dawnego showrunnera. Co Steven S. DeKnight myśli o powstającej nowej serii?

"Daredevil" (Fot. Marvel)

Były showrunner "Daredevila", Steven S. DeKnight, podzielił się swoimi odczuciami w związku z powrotem serialu i tym, że nie jest zaangażowany w tę produkcję. Co myśli o reaktywacji serii?

Steven S. DeKnight odpowiadał za powstanie pierwszego sezonu serialu "Daredevil" na Netfliksie, zgodnie uważanego przez fanów za doskonały. Nic więc dziwnego, że po ogłoszeniu rozpoczęcia wstępnych prac nad serialem i nowych nazwisk – Matta Cormana i Chrisa Orda z ekipy "Covert Affairs" w roli showrunnerów i scenarzystów serialu dla Disney+ – fani są ciekawi, co w związku z tym czuje Steven S. DeKnight.

Daredevil – co o powrocie myśli były showrunner?

Jak zauważył serwis CBR, Steven S. DeKnight został zapytany o swoje odczucia na Twitterze. Showrunner nie ukrywał, że jest to dla niego słodko-gorzkie uczucie, ale równocześnie bardzo się cieszy, że serial zostaje reaktywowany.

– [To jest] słodko-gorzkie. Ale wszystko, czego chcę, to dobry serial o Daredevilu, który będę mógł obejrzeć z resztą fanów!

Showrunner już wcześniej wyrażał swoje poparcie i entuzjazm, gdy tylko pojawiły się pierwsze informacje, że Daredevil powraca. Steven S. DeKnight wtedy napisał na Twitterze: "Jestem podekscytowany wiadomością, że [Daredevil] żyje! Najlepsza obsada i najlepsi fani na świecie!"

O nowym serialu ciągle nie wiadomo wiele, choć dawna wypowiedź Kevina Feige'a z Marvela daje nadzieję na powrót Charliego Coxa do roli – co w tym momencie niestety nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzone.

– Gdybyście mieli zobaczyć Daredevila w nadchodzących rzeczach, to tak, Charlie Cox byłby aktorem grającym Daredevila. Gdzie to zobaczymy, jak to zobaczymy, kiedy to zobaczymy, pozostaje do ustalenia – mówił Feige kilka miesięcy temu.

Równocześnie, Charlie Cox był już pytany, co by było, gdyby Disney zdecydował ułagodzić serial, który na Netfliksie nie uciekał od brutalnych scen (via CBR).

– Jeżeli będą chcieli zrobić wersję Daredevila bardziej PG, wesprę ich w znalezieniu sposobu, by zrobić to tak, by podtrzymać to, co do tej pory zrobiliśmy. I może to oznacza trochę mniej krwi, może mniej czegoś tam, ale wesprę ich w zrobieniu tego.

Fani nie ukrywają swojej radości na wieść o powrocie ulubionego serialu – i prawdopodobnym powrocie ulubionych aktorów. Jeden z nich przygotował nawet minimalistyczne plakaty, reklamujące nadchodzącą serię.

Daredevil powróci w Polsce na Disney+

REKLAMA