4. sezon "Detektywa" prawie jak "Fargo". Jodie Foster w roli głównej i mroźny klimat – co jeszcze wiadomo?

"Detektyw" (Fot. HBO)

Jodie Foster dołączyła do obsady 4. sezonu antologii "Detektyw". Jaką rolę zagra? O czym będzie 4. sezon serialu HBO pt. "True Detective: Night Country"?

"Detektyw" powróci po bardzo długiej przerwie – 3. sezon oglądaliśmy na HBO na początku 2019 roku. 4. sezon, który będzie nosił tytuł: "True Detective: Night Country", nie miał dobrego startu. Z projektu odszedł jego twórca Nic Pizzolatto, a zakulisowe rozmowy się przeciągały. Jednak dołączenie do obsady 4. sezonu laureatki Oscara, Jodie Foster, wydaje się castingiem marzeń.

Detektyw – Jodie Foster w obsadzie 4. sezonu

Jak czytamy w Deadline, Jodie Foster zagra detektyw Liz Danvers, która razem ze swoją partnerką z pracy Evangeline Navarro musi skonfrontować się ze swoim własnym mrokiem oraz z niebezpieczną prawdą kryjącą się pod wiecznym lodem. Akcja serialu dzieje się zimą w Ennis na Alasce, gdzie noc potrafi trwać całą dobę. Śledztwo będzie obejmowało poszukiwania sześciu mężczyzn, którzy zaginęli bez śladu podczas pracy w Arktycznej Stacji Badawczej Tsalal.

Rola Evangeline Navarro nie została jeszcze obsadzona. Za to Jodie Foster pełni także rolę producentki wykonawczej 4. sezonu "Detektywa", razem z laureatem Oscara Barrym Jenkinsem ("Kolej podziemna"). Reżyserką i scenarzystką jest Issa Lopez ("Tygrysy się nie boją"). Scenariusz współtworzy także Alan Page Arriaga ("Lśniące dziewczyny"). Nic Pizzolatto, który był autorem bądź współautorem wszystkich dotychczasowych odcinków "Detektywa", nie jest już zaangażowany w proces tworzenia serialu, ale pozostał na stanowisku producenta wykonawczego.

Dla Jodie Foster to pierwsza stała rola telewizyjna od lat 70., kiedy grała w serialach jako dziecko. Później zrobiła karierę na wielkim ekranie, otrzymując dwa Oscary – za film "Oskarżeni" z 1988 roku i "Milczenie owiec" z 1991 roku. W serialach zagrała role głosowe w "Simpsonach", "Frasierze" i "Z Archiwum X". Odpowiadała także za reżyserię dwóch odcinków "Orange Is the New Black", pojedynczych odcinków "House of Cards" i "Opowieści z Pętli" oraz "Black Mirror: Arkangel".

Detektyw jest dostępny w serwisie HBO Max

REKLAMA