Czy Will ze "Stranger Things" jest gejem? Producent serialu sugeruje, że tak, ale aktorzy nie są tacy pewni

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

Jednym z dużych pytań fanów "Stranger Things" jest: czy Will jest postacią queerową? Tuż przed premierą 4. sezonu wydawało się, że fani dostali odpowiedź na to pytanie. Ale czy to się potwierdziło?

Tuż przed premierą 4. sezonu "Stranger Things" fani byli przekonani, że znaleźli potwierdzenie dotyczące seksualności Willa: krótki fragment wywiadu, w którym aktorzy sugerują, że to nie Jedenastką (Millie Bobby Brown) jest on zainteresowany, a kimś innym z ekipy przyjaciół. Czy 4. sezon potwierdził podejrzenia fanów i bohater grany przez Noaha Schnappa faktycznie jest gejem?

Stranger Things sezon 4 – czy Will jest gejem?

Oglądając nowe odcinki, trudno znaleźć ostateczne potwierdzenie orientacji seksualnej Willa, ale są wyraźne wskazówki. W 5. odcinku, po strzelaninie u Byersów i ucieczce z Kalifornii, Will i Mike (Finn Wolfhard) mają moment szczerej rozmowy w kanionie. "Myślę, że czasem jest po prostu trudno otworzyć się w ten sposób – powiedzieć, co naprawdę czujesz, zwłaszcza ludziom, na których najbardziej ci zależy. Bo co jeśli... co jeśli nie spodoba im się prawda?" – pyta Will.

Jest wrażenie, że Will mówi o czymś innym niż sytuacja, w jakiej aktualnie się znaleźli, a niektórzy wręcz to traktują jak zakamuflowane wyznanie miłości do Mike'a. Zwłaszcza że wcześniej Will miał wyraźnie problem, widząc, jak Jedenastka okłamuje Mike'a. "On na to nie zasługuje" – powiedział jej. Kolejna wskazówka to 1. odcinek, gdzie Will robił szkolny projekt o Alanie Turingu, genialnym matematyku i kryptologu, który miał problemy z powodu swojej orientacji seksualnej.

Stranger Things sezon 4 Will gej  Noah Schnapp

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

Producent serialu Shawn Levy został zapytany wprost przez Entertainment Weekly, jak powinniśmy to interpretować i czy Will jest gejem.

– Bez wchodzenia w to, gdzie znajdziemy się później w 4. sezonie [części drugiej], myślę, że powiedziałbym, że nie ma wielu przypadków w "Stranger Things". Za każdą postacią stoi wyraźna intencja, strategia i prawdziwa myśl, jaką w nią włożono. Więc, jeżeli przejdziesz od pierwszej części i pozbierasz okruszki chleba porozrzucane w fabule i bohaterze, prawdopodobnie nie ma przypadków.

Stranger Things – aktorzy o orientacji Willa

Czy faktycznie powinniśmy interpretować zachowanie Willa jako wyznanie miłości do Mike'a i traktować to jako potwierdzenie teorii o jego orientacji seksualnej, krążących już od kilku po internecie? Młodzi aktorzy, Noah Schnapp i Millie Bobby Brown powiedzieli Variety, że sytuacja nie jest zero-jedynkowa.

– Mam wrażenie, że oni nigdy naprawdę nie odnieśli się do tego ani nie powiedzieli wprost, jaki Will jest. Myślę, że to jest piękno tego, że jest to otwarte dla interpretacji widzów, czy to po prostu Will tak jakby odmawiający dorastania i dorastający wolniej od swoich przyjaciół, czy może on naprawdę jest gejem – powiedział Noah Schnapp.

Stranger Things sezon 4 Will gej Noah Schnapp

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

Millie Bobby Brown dodała, że nie trzeba wszędzie i na każdego przyklejać etykietki, by określić, kim jest.

– Czy mogę powiedzieć, że mamy 2022 rok i nie musimy przyklejać etykiet do rzeczy. Myślę, że to, co jest miłe w postaci Willa, to, że jest po prostu człowiekiem, który przechodzi przez swoje prywatne demony i problemy. Wiele dzieciaków nie wie [kim są] i to jest w porządku. To jest w porządku nie wiedzieć. I to jest w porządku, że nie szufladkujemy rzeczy.

Noah Schnapp zgodził się z koleżanką z planu, dodając: "On jest po prostu zdezorientowany i dorasta. Tak właśnie jest być dzieckiem".

4. sezon "Stranger Things" składa się z dwóch części – drugą, składającą się z dwóch bardzo długich odcinków zobaczymy 1 lipca. Zamówiono również ostatni, 5. sezon serialu.

Stranger Things – sezon 4B od 1 lipca na Netfliksie

REKLAMA