Sydney Sweeney chętnie by wróciła do "Opowieści podręcznej". Los jej bohaterki miał być zupełnie inny

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

Sydney Sweeney zdradziła, jak pierwotnie miała się kończyć historia Eden w "Opowieści podręcznej". Dlaczego zmieniono zakończenie i jak bardzo poprzednie różniło się od obecnego?

Sydney Sweeney w tym momencie jest jedną z najpopularniejszych młodych aktorek, co jest zasługą roli w serialu "Euforia". Ale aktorka już wcześniej potrafiła wybierać ciekawe projekty, a jednym z nich była "Opowieść podręcznej", gdzie zagrała postać o imieniu Eden – młodziutką żonę, którą spotkał tragiczny koniec.

Na fali popularności Sydney Sweeney serwis Showbiz Cheat Sheet przypomina, że zakończenie losu jej postaci mogło być inne. Czy to znaczy, że przyszła gwiazda "Euforii" mogła zostać w "Opowieści podręcznej" na dłużej? O tym opowiedziała sama aktorka, która w wywiadach zapewnia, że chętnie by wróciła do serialu.

Opowieść podręcznej – Eden miała przeżyć i uciec?

Jak się okazuje, Sweeney wiedziała, że historia Eden zakończy się w 2. sezonie, ale o tym, co dokładnie się stanie dowiedziała się dopiero w trakcie pracy na planie serialu. Co więcej, scenarzyści zmienili zakończenie bohaterki, by było bardziej znaczące dla serialu. W rozmowie z ET Sydney Sweeney wyjawiła, jakie były pierwotne założenia dla Eden i dlaczego zostało to zmienione.

– Wiedziałam, że bohaterka będzie miała swoje zakończenie w 2. sezonie "Opowieści podręcznej", ale nie byłam pewna, co się z nią stanie. Pierwotnie było to coś w stylu: "Eden i Isaac [Rohan Mead] uciekną razem, pa". Ale scenarzyści i producenci chcieli czegoś znaczącego dla mojej bohaterki, bo wszyscy na planie zaczynali zakochiwać się w Eden.

Aktorka przyznała, że było to niezwykłe, dostać tak znaczące zakończenie dla Eden. Nie ukrywa jednak, że była zła na swoją bohaterkę, kiedy dowiedziała się, jak ona skończy.

– To było niesamowite doświadczenie, oni chcieli dać mi coś, co będzie naprawdę znaczące dla serialu, jak i dla widzów. Więc zrobili to w ten sposób. (...) To było połączenie płaczu i krzyczenia na Eden za to, że była najgłupszą nastoletnią dziewczyną w historii. Byłam na nią taka zła! Ech. Ale tak wygląda młoda miłość.

Sydney Sweeney nie ukrywa, że chętnie by powróciła do tej roli i na plan "Opowieści podręcznej".

– Moim marzeniem jest powrócić w retrospekcjach. Ciągle piszę [do twórcy "Opowieści podręcznej"] Bruce'a [Millera], coś w stylu: "No więc... czy Eden jest potrzebna?" – powiedziała niedawno w rozmowie ze StyleCaster.

Podczas gdy Sydney Sweeney prosi o powrót na plan, Alexis Bledel nie wróci jako Emily w 5. sezonie "Opowieści podręcznej". Aktorka wydała krótkie oświadczenie, w którym informuje o swoim odejściu z obsady serialu.

Opowieść podręcznej jest dostępna na HBO Max

REKLAMA