Czy Jonah naprawdę to zrobił w finale "Ozark"? I co czeka rodzinę Byrde'ów za pięć lat? Twórca odpowiada

"Ozark" (Fot. Netflix)

Jak życie rodziny Byrde'ów będzie wyglądało za pięć lat? I czy Jonah naprawdę to zrobił w finale? Showrunner "Ozark" Chris Mundy odpowiada na pytania dręczące fanów.

Pomimo że od finału serialu "Ozark" już trochę minęło, fani nadal mają wiele pytań. Jak donosi IndieWire, na panelu "Ozark" na FYSEE showrunner serialu Chris Mundy odpowiedział na pytania, jak wyobraża sobie przyszłość rodziny Byrde'ów i czy Jonah (Skylar Gaertner) naprawdę zamordował Mela.

Ozark – co robią Byrde'owie po finale serialu?

Wydarzenie prowadził Jimmy Kimmel ("Jimmy Kimmel Live!"), który zapytał Chrisa Mundy'ego, jaka przyszłość czeka rodzinę Byrde'ów po pięciu latach po wydarzeniach z finału. Showrunner jest przekonany, że koszmarna rodzinka dalej będzie bardzo dobrze radzić, co więcej, będą oni poszerzać swoje polityczne wpływy.

– [Byrde'owie] rządzą Midwestem i na swój sposób będą mieć polityczną siłę, by móc dyktować [przebieg] polityki krajowej.

Showrunner nie ujawnił jednak, czy rodzina Byrde'ów nadal będzie prała pieniądze i będzie powiązana ze światkiem przestępczym, czy już w pełni skoncentruje się na samej polityce, wykorzystując wpływy, jakie udało im się zdobyć.

Ozark czy Jonah naprawdę zabił

"Ozark" (Fot. Netflix)

A co z zachowaniem Jonaha w finale? Część z fanów wierzy, że Jonah nie strzelił, by zabić Mela (Adam Rothenberg), a by zniszczyć słoik na ciastka pełny obciążających jego rodzinę dowodów w postaci prochów Bena. Jednak showrunner nie ma wątpliwości, że chłopak zabił detektywa.

– Myślę, że on zastrzelił Mela i Mel jest martwy. Myślę, że oni poszli z nim do swojego krematorium, tylko poza kadrem.

Jimmy Kimmel bardzo docenił tę odpowiedź: "Cieszę się, że nie ściemniasz, mówiąc: cóż, to do ciebie, widzu, należy decyzja. A potem za 14 lat powiedziałbyś: tak, to właśnie się wydarzyło".

We wcześniejszych wywiadach Jason Bateman nie ukrywał, że gdyby dostał telefon z propozycją powrotu na plan 5. sezonu "Ozark" – albo filmu z tą samą ekipą – zrobiłby to bez wahania. Chris Mundy jednak bardziej przychyla się ku pomysłom na spin-offy niezwiązane z rodziną Byrde'ów, chociaż poza ogólnymi wypowiedziami nie ma na chwilę obecną żadnych oficjalnych informacji na ten temat.

Ozark jest dostępny na platformie Netflix

REKLAMA