"Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" – nowe zdjęcie. Tak prezentuje się postać, która stworzyła pierścienie

"Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" (Fot. Amazon)

Pojawiło się kolejne zdjęcie z serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie władzy". Zobaczcie, jak wygląda Celebrimbor, elficki kowal, który odegrał znaczącą rolę w mrocznej historii Śródziemia.

"Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" to najdroższy serial w historii, nic więc dziwnego, że Amazon mocno go promuje na trzy miesiące przed premierą – choć wielu fanów Tolkiena już wieszczy najdroższą klapę w historii. W magazynie "Empire" ukazał się większy materiał o serialu, którego fragmenty, wraz z nowymi zdjęciami, są publikowane codziennie w sieci.

Władca Pierścieni – Celebrimbor na zdjęciu z serialu

Na najnowszym z nich widzimy postać, która odegrała ważną rolę w historii Śródziemia. Serial Amazona pokaże wydarzenia dziejące się wiele lat przed tymi z trylogii – w tym to, jak doszło do powstania pierścieni władzy. W serialu nie zabraknie Saurona, ale pokazany zostanie także inny uczestnik tych wydarzeń – mowa o Celebrimborze, elfickim kowalu, który wykuł tytułowe pierścienie.

Postać zagra angielski aktor Charles Edwards ("The Crown", "Downton Abbey"), a showrunnerzy "Pierścieni władzy", J.D. Payne i Patrick McKay, opowiedzieli więcej o postaci w rozmowie z "Empire".

– Sauron jest jednym z największych złoczyńców, jakich kiedykolwiek stworzono. A jedną z centralnych postaci w tej historii jest Celebrimbor. To elificki kowal, który został zmanipulowany, by pomóc w stworzeniu pierścieni władzy. Cieszymy się, że wprowadzimy go do Śródziemia. Jest bardzo tajemniczy – powiedział Payne.

władca pierścieni pierścienie władzy Celebrimbor

"Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" (Fot. Amazon)

Akcja "Władcy Pierścieni: Pierścieni władzy" rozgrywać się będzie w Drugiej Erze Śródziemia, tysiące lat przed wydarzeniami z "Hobbita" i "Władcy Pierścieni", zabierając widzów do czasów, kiedy tworzyły się potęgi, królestwa wzrastały w chwale i upadały, pojawiali się nietypowi bohaterowie, a największy złoczyńca, jakiego stworzył Tolkien, groził, że pogrąży cały świat w mroku.

Rozpoczynający się w czasach względnego spokoju serial będzie śledzić losy grupy postaci znanych i zupełnie nowych, których czeka konfrontacja z od dawna oczekiwanym powrotem zła do Śródziemia. Od najciemniejszych jaskiń Gór Mglistych, przez majestatyczne lasy elfiej krainy, Lindonu, po zapierającą dech w piersiach wyspę Númenor i najdalsze krańce map, te krainy i ci bohaterowie stworzą dziedzictwo, które będzie trwać długo po tym, jak sami już przeminą.

W obsadzie znajdują się m.in. Robert Aramayo ("Gra o tron"), Morfydd Clark ("Mroczne materie"), Joseph Mawle (Benjen z "Gry o tron"), Maxim Baldry ("Rok za rokiem") i Markella Kavenagh ("Piknik pod Wiszącą Skałą"). Produkcję prowadzą J.D. Payne i Patrick McKay. Pierwsze odcinki wyreżyserował J.A. Bayona ("Jurassic World: Upadłe królestwo", "Sierociniec"), a za kolejne odpowiada Wayne Yip ("Preacher", "Doktor Who"). Zwiastun "Pierścieni władzy" obejrzycie tutaj.

Władca Pierścieni: Pierścienie władzy – premiera 2 września na Amazonie

REKLAMA