Fani "Better Call Saul" mają nową teorię. Czy Saul Goodman może wylądować w więzieniu w finale serialu?

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

Czy Saul wyląduje w więzieniu? Takie podejrzenie mają fani na podstawie sceny omawianej przez Boba Odenkirka, która nie została jeszcze pokazana w "Better Call Saul". Czy mogą mieć rację?

Fani nie ustają w tworzeniu kolejnych teorii dotyczących finałowej rozgrywki w "Better Call Saul". Ich najnowsze przypuszczenia oparte są na wygrzebanym fragmencie wywiadu z lutego, w którym dziennikarz "The New York Times" Jonah Weiner opisuje bardzo tajemniczą scenę.

Better Call Saul sezon 6B – Saul w więzieniu?

Opis sceny pojawił się przy okazji wywiadu z Bobem Odenkirkiem. Jednak sama scena jest na tyle niejasna – a "Better Call Saul" już nam udowodniło swoją nieprzewidywalność – że może oznaczać absolutnie wszystko. "The New York Times" opisuje, że scena przedstawia Boba Odenkirka (nie wiadomo, w której wersji jego bohatera), który stoi na balkonie, patrząc na swój salon i pijąc drinka.

Chwilę później [zostaje pokazany] wstrząsający widok na piętrze poniżej. Pozostający za kamerą Odenkirk od niechcenia wygląda z balkonu, zauważa wspomnianą rzecz, jest wstrząśnięty, jego podpite zadowolenie ustępuje miejsca pantomimie terroru jak z niemej komedii – czytamy w artykule.

Better Call Saul sezon 6 Saul w więzieniu

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

Fani na Reddicie (via Cheat Sheet) szybko i zgodnie ustalili, że scena musi dotyczyć Gene'a. Jeden z fanów rozszerzył tę teorię na możliwe aresztowanie bohatera.

– Zakładam, że to jest linia czasowa Gene'a dokładnie po jego ostatniej scenie. On wie, że taksówkarz go rozpoznał i jest 5 milionów dolarów nagrody za pomoc w jego odnalezieniu. Więc zabiera wszystkie swoje kosztowności, takie jak diamenty, które wcześniej widzieliśmy, i zegarki. Gene jest naprawdę przerażony, gdy wychyla się przez balkon, ponieważ widzi policję.

Nie wiadomo, w którym odcinku miałaby znaleźć się ta scena. Fani na Reddicie zakładają jednak, że będzie to albo odcinek 8 albo 12 (czyli przedostatni w całym serialu), ponieważ reżyserował je Vince Gilligan, który również brał udział we wspominanym wywiadzie dla "New York Timesa". Wielu z nich uważa, że wspomniana scena będzie pokazana w przedostatnim odcinku i że policja przyjdzie wtedy aresztować Saula – a potem zobaczymy go za kratkami.

Peter Gould obiecuje, że serial jeszcze nas zaskoczy. Druga część 6. sezonu "Better Call Saul" będzie miała premierę 12 lipca. Będzie to zakończenie całego serialu, które połączy w całość historię Saula Goodmana, znaną zarówno z "Better Call Saul", jak i "Breaking Bad".

Better Call Saul – sezon 6B od 12 lipca na Netfliksie

REKLAMA