Christina Ricci jest zachwycona serialem "Wednesday" od Tima Burtona. Aktorka chwali Jennę Ortegę

"Wednesday" (Fot. Netflix)/"Rodzina Addamsów" (Fot. Paramount Pictures)

Pokręcony świat rodziny Addamsów powróci w serialu Netfliksa. "Wednesday" zadebiutuje w tym roku, a parę słów o produkcji powiedziała Christina Ricci, która jako dziecko grała Wednesday.

"Wednesday" to serial ze świata rodziny Addamsów koncentrujący się na tytułowej Wednesday Addams. Ma być to mroczna historia, której reżyserem jest sam Tim Burton. W obsadzie znajduje się Christina Ricci, która przed laty wcieliła grała Wednesday w filmowej adaptacji – aktorka zdradziła, co sądzi o produkcji Netfliksa.

Wednesday – Christina Ricci chwali Jennę Ortegę 

Christina Ricci rozmawiała na temat serialu z serwisem Variety, gdzie przede wszystkim pochwaliła Jennę Ortegę ("Ty"), która zagra tytułową rolę.

– To świetna zabawa. Bardzo podobała mi się praca z Timem [Burtonem]. Pracowałam z Gwendolyn Christie, to było fantastyczne. A Jenna jest niesamowita. Widziałam kilka zdjęć z garderoby, zanim weszłam na plan, więc wiedziałam, jak [ona wygląda jako postać] i pomyślałam, że to świetne, nowoczesne ujęcie Wednesday. Jest tak wierna sercu i duszy [oryginału], ale jednocześnie jest niesamowicie nowoczesna i wspaniała.

wednesday jenna ortega

"Wednesday" (Fot. Netflix)

W serialu Netfliksa zobaczymy losy tytułowej bohaterki w Nevermore Academy. Wednesday będzie próbowała opanować pojawiające się u niej zdolności parapsychiczne, rozwiązać i powstrzymać szał zabijania, jaki terroryzuje lokalne miasteczko, a także rozpracować nadprzyrodzoną tajemnicę, w jaką przed 25 laty zostali wplątani jej rodzice. Nie zabraknie także skomplikowanych relacji z rówieśnikami.

Christina Ricci zagra nową postać, ale na jej temat nic na razie nie wiadomo. W rodziców Wednesday – Gomeza i Morticię – wcielą się Luis Guzman ("Code Black") oraz Catherine Zeta-Jones. Z kolei Gwendoline Christie ("Gra o tron", "Sandman") wystąpi jako Larissa Weems, dyrektorka Nevermore Academy.

Serial tworzą Alfred Gough i Miles Millar ("Smallville"), a reżyserem jest Tim Burton, który należy także do grona producentów wykonawczych. Zobaczcie pierwszy teaser.

Wednesday zobaczymy w tym roku na Netfliksie

REKLAMA