Czy Jimmy zacznie uczyć się na błędach w finałowych odcinkach "Better Call Saul"? Bob Odenkirk komentuje

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

Bob Odenkirk opowiedział, jak Saul odebrał to, co stało się w finale sezonu 6A i jak to wpłynie na niego w finałowych odcinkach serialu "Better Call Saul". Tekst zawiera spoilery.

Już w 12 lipca powrócimy po raz ostatni do świata "Better Call Saul". Wcielający się w tytułowego bohatera Bob Odenkirk opowiedział w podcaście "The Treatment", jak wydarzenia z finału pierwszej części 6. sezonu wpłyną na dalsze losy bohatera.

Better Call Saul sezon 6 – czy Saul dostał nauczkę?

Dla przypomnienia: Howard Hamlin (Patrick Fabian) pstanowił skonfrontować się z Kim (Rhea Seehorn) i Jimmym (Bob Odenkirk). Równocześnie z nim do mieszkania tej dwójki dostał się Lalo Salamanca (Tony Dalton), który w czasie krótkiej wymiany zdań od niechcenia zabił Howarda. Bob Odenkirk przyznaje, że dla Jimmy'ego jest to duża trauma.

– On przeżywa tortury. Chcę tylko teraz powiedzieć, że kiedy wyjdzie ostatnie sześć odcinków serialu, nie mogę się doczekać, aż ludzie to zobaczą, szczególnie jeśli tego [podcastu] słuchają. Intensywna wymiana zdań, jaką miałem z Vince'em [Gilliganem] i Peterem [Gouldem], to było: czy ludzie mogą wyciągnąć właściwe wnioski ze swojego bólu i traumy?

Better Call Saul sezon 6 Bob Odenkirk Saul trauma

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

Aktor uważa, że tak, czasami można wiele nauczyć się przechodząc przez taki proces.

– Moja teza jest taka, że tak, czasami mogą. Nieczęsto, prawdopodobnie przez większość czasu nie są w stanie, ale czasami ludzie biorą ten ból swojego życia i doświadczeń, bardziej się zastanawiają i idą gdzieś, gdzie jest lepiej, ponieważ oni rzeczywiście widzą samych siebie.

Oczywiście, Bob Odenkirk nie zdradził, czy Saulowi udało się wyciągnąć podobną lekcję.

– Bez zdradzania czegokolwiek o tym, gdzie on zmierza, to z pewnością nie jest życie, którego zazdrościłby ktokolwiek stojący z boku, ale widziane od wewnątrz – myślę, że on zmierza w takim kierunku, że ja czuję się z tym dobrze.

Jest to ciekawe, szczególnie w kontekście ostatniej teorii fanów, którzy są przekonani, że Saul Goodman może wylądować w więzieniu. Również Rhea Seehorn zasugerowała, że Kim może marnie skończyć, ale że niekoniecznie oznacza to śmierć. Druga część 6. sezonu "Better Call Saul" będzie miała premierę 12 lipca. Będzie to zakończenie całego serialu, które połączy w całość historię Saula Goodmana, znaną zarówno z "Better Call Saul", jak i "Breaking Bad".

Better Call Saul – sezon 6B od 12 lipca na Netfliksie

REKLAMA