Gaten Matarazzo w 2016 roku przypadkiem zdradził fabułę 4. sezonu "Stranger Things"? Zobaczcie wywiad

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

Spoilery do 4. sezonu "Stranger Things" pojawiły się już w 2016 roku? Gaten Matarazzo wybrał wtedy swoją ulubioną teorię fanowską, która okazuje się być bardzo bliska prawdy.

Fanowskie teorie dotyczące "Stranger Things" często okazują się zaskakująco trafne. Jedną z nich, która okazała się trafiona po tym jak obejrzeliśmy pierwszą część 4. sezonu, przypadkiem podał już w 2016 roku Gaten Matarazzo (serialowy Dustin).

Stranger Things – spoiler z 4. sezonu w 2016 roku?

Gaten Matarazzo występował razem z resztą obsady "Stranger Things" w programie BUILD Series, gdzie padło pytanie, jaka teoria fanowska szczególnie przykuła ich uwagę. Z dzisiejszej perspektywy aktor brzmi, jakby opisywał 4. sezon serialu.

– Jest takie wideo i on [autor teorii] mówi, że inne osoby, na których przeprowadzano testy, poza Jedenastką, czyli od Jedynki do Dziesiątki, większość z nich nie żyje. Ale inni zostali wygnani na Drugą Stronę. I oni nie mogli stamtąd uciec.

W nawiązaniu do efektu, jaki Druga Strona wywołała na Willu, powstała teoria, że alternatywny świat przekształcił jednego z badanych w potwora z 1. sezonu, Demogorgona. Teraz, w 4. sezonie okazuje się, że te podejrzenia są słuszne. Dowiedzieliśmy się bowiem, że Vecna – potwór kontrolujący umysły i mordujący nastolatków z Hawkins – był pierwszym obiektem badań dr. Martina Brennera, Henrym Creelem, nazwanym później 001.

Przed nami jeszcze dwa finałowe odcinki 4. sezonu "Stranger Things". Matt Duffer obiecuje, że zasługują one na miano blockbustera, bo będą wypakowane efektami specjalnymi. Zapowiada jednak, że nie zapomniano w tym wszystkim o samych bohaterach.

– Ale to nie jest ciągle tylko akcja. To właśnie podoba mi się w możliwości robienia czegoś dłuższego. Finał mocno sprawia wrażenie blockbusterowego widowiska, ale jest też sporo czasu poświęconego naszym bohaterom. Mam nadzieję, że to będzie satysfakcjonujące dla widzów.

Ostatnie odcinki zobaczymy już 1 lipca, a Netflix dba o to, żebyśmy się nie nudzili w czasie przerwy – ostatnio pojawiły się zdjęcia, na których bohaterowie przygotowują się do finałowego starcia z Vecną.

Stranger Things – sezon 4B od 1 lipca na Netfliksie

REKLAMA