Na jakim etapie są prace nad filmem "Peaky Blinders"? Cillian Murphy zdradza, co już wie na temat produkcji

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

Na Netfliksie jest dostępny finałowy sezon "Peaky Blinders", ale twórca serialu już pracuje nad filmową kontynuacją. Cillian Murphy powiedział parę słów o filmie – co na tym etapie wiadomo?

"Peaky Blinders" dobiegło końca, ale twórca produkcji Steven Knight ma wielkie plany – już rozpoczął wstępne prace nad filmową kontynuacją. A Cillian Murphy zapewnia, że czeka na dalsze wiadomości o filmie tak samo jak fani.

Peaky Blinders – Cillian Murphy opowiada o filmie

Trudno wyobrazić sobie świat "Peaky Blinders" bez Tommy'ego Shelby'ego, więc Cillian Murphy oczywiście planuje w filmie wystąpić. W rozmowie z Deadline aktor przyznał jednak, że nie został wtajemniczony w szczegóły powstającego projektu, mimo że nie jest on bardzo odległy. Steven Knight planuje zdjęcia do filmu w 2023 roku, choć na razie nie ma konkretnej daty, a scenariusz dopiero powstaje.

Dziennikarka Deadline zapytała Cilliana Murphy'ego wprost, co już wie o filmie "Peaky Blinders" – i okazało się, że tyle co my, czyli bardzo niewiele.

– Naprawdę nic i byłbym podekscytowany tak samo jak każdy, gdybym przeczytał scenariusz. Ale myślę, że to dobrze dla wszystkich, że mamy trochę przerwy. To zawsze jest zdrowe, a potem możemy się przegrupować. Steve jest niezwykle zajętym i rozchwytywanym scenarzystą, ale wiem, że nade wszystko uwielbia pisać "Peaky", jestem pewny, że powiedział ci to samo. Uwielbia to. Myślę więc, że kiedy nadejdzie czas, jeśli będzie więcej historii do opowiedzenia, ja tam będę.

peaky blinders cillian murphy film

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

A w jaki sposób Murphy wyobraża sobie to, co będzie się działo z Tommym po finale "Peaky Blinders"? Aktor przyznał, że nie ma pojęcia, w którą stronę twórca chce dalej poprowadzić jego historię.

– Naprawdę nie mam pojęcia. Steve zawsze zaskakuje. Za każdym razem, kiedy czytasz scenariusz od niego, to nigdy nie jest to, czego się spodziewałeś, albo co myślałeś, że może się wydarzyć. Tak właściwie to zawsze jest coś kompletnie przeciwnego. Myślę, że on potrafi bardzo dobrze odwracać do góry nogami tę gangsterską narrację. Nie wiem, naprawdę, naprawdę nie wiem. Nie czytałem scenariusza filmu ani nic w tym stylu.

Sam Steven Knight zdradził niedawno, jak finałowe wydarzenia z serialu wpłyną na film. Akcja ma rozgrywać się w czasie II wojny światowej i pokazać Shelbych w nowej rzeczywistości. Twórca powiedział w rozmowie z Deadline, że film pokaże, jak będzie wyglądać krajobraz w czasie II wojny, ale także w powojennej Wielkiej Brytanii, gdzie wiele się zmieni – począwszy od tego, że ludzie będą inaczej się ubierać, a skończywszy na tym, że inaczej będą się też zachowywać.

Peaky Blinders jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA