Victor Creel ze "Stranger Things" jest jak Edyp? Robert Englund ma ciekawą teorię dotyczącą swojego bohatera

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

Co wspólnego ma "Stranger Things" ze starożytnymi mitami? Według Roberta Englunda całkiem sporo – aktor podzielił się teorią dotyczącą swojego bohatera, Victora Creela. Spoilery!

W 4. sezonie "Stranger Things" została nam przedstawiona postać Victora Creela – człowieka uważanego w Hawkins za seryjnego mordercę sprzed lat, w którego wcielił się Robert Englund. Aktor podzielił się swoją teorią dotyczącą bohatera.

Stranger Things sezon 4 – dlaczego Victor Creel jest niewidomy?

Gdy Robin (Maya Hawke) i Nancy (Natalia Dyer) odwiedzają Victora Creela w szpitalu psychiatrycznym, ten opowiada im tragiczną historię swojej rodziny. Wspomina, że próbował wydłubać sobie oczy, aby dołączyć do zmarłej żony i córki. Tymczasem w rozmowie z The Hollywood Reporter podzielił się teorią dotyczącą innych motywacji bohatera.

– Myślę, że to [jest jak w] mitologii klasycznej. Edyp oślepia się, gdy uświadamia sobie, że spał z matką. Brzmi to trochę akademicko, ale może Victor, w głębi duszy, wie, że źródłem zła jest Henry. A ponieważ Victor tak bardzo kocha Henry'ego, kocha swojego chłopca, pozwolił, by doszło do tego nieszczęścia, więc dlatego się oślepia – wyjaśnił.

W tym samym wywiadzie aktor opowiedział, że został "zbesztany" przez Netfliksa za wyjawienie informacji o tym, że Creel jest niewidomy. Englund zdradził również, że już wcześniej ubiegał się o rolę w "Stranger Things" – chciał zagrać już w 3. sezonie serialu, jednak nie otrzymał roli, o którą się ubiegał.

Henry Creel aka Jedynka aka Vecna to bez wątpienia jeden z groźniejszych przeciwników, z jakimi przyszło się zmierzyć głównym bohaterom "Stranger Things". Sam Jamie Campbell Bower, który wciela się w postać, przyznał, że bał się swojej roli. Równocześnie w rozmowie z Vanity Fair podkreślił, że nie uważa potwora za złoczyńcę.

– (...) Uwielbiam czarne charaktery. I uwielbiam czarny charakter w tym serialu, ale nie postrzegam go [Vecny] jako złoczyńcy. Oczywiście, jest on niejako naszym punktem spornym. Ale nigdy nie postrzegałem go jako złoczyńcy, ponieważ go rozumiałem.

Dwa finałowe odcinki "Stranger Things" zobaczymy już 1 lipca, a Netflix pokazał zdjęcia, na których bohaterowie przygotowują się do finałowego starcia z Vecną.

Stranger Things – sezon 4B od 1 lipca na Netfliksie

REKLAMA