Kit Harington powróci jako Jon Snow? W HBO powstaje sequel "Gry o tron" z ulubieńcem fanów w roli głównej

"Gra o tron" (Fot. HBO)

W sierpniu zobaczymy kolejną historię z Westeros, tymczasem jest możliwe, że na ekranach pojawią się jeszcze gwiazdy "Gry o tron" w swoich danych rolach. Czy Kit Harington znów zagra Jona Snowa?

"Gra o tron" bez wątpienia przeszła już do historii telewizji, a władze HBO są przekonane, że świat Westeros ma jeszcze więcej do zaoferowania. Już w sierpniu zobaczymy "Ród smoka", a w sieci pojawiły się informację, że jest także szansa na bezpośrednią kontynuację "Gry o tron" z jednym z głównych bohaterów.

Gra o tron – Kit Harington jako Jon Snow w sequelu?

The Hollywood Reporter nieoficjalnie donosi, że w HBO ruszyły prace nad kolejnym serialem aktorskim ze świata "Gry o tron". Według raportu akcja miałaby dziać się po wydarzeniach z "Gry o tron", a w roli głównej powróciłby Kit Harington jako Jon Snow. THR twierdzi, że aktor, który otrzymał dwie nominacje do Emmy za swoją rolę w serialu HBO, jest już związany z nowym projektem. Prace prawdopodobnie są jednak na dość wczesnym etapie i do zamówienia serialu jeszcze długa droga.

gra o tron sequel jon snow kit harrington

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Serial o Jonie Snow to tylko jeden ze spin-offów "Gry o tron", jakie są rozważane w HBO. Niedawno George R.R. Martin zdradził, jakie spin-offy "Gry o tron" mają nadal szansę na powstanie. Wśród tytułów znajdują się m.in. "The Sea Snake" – serial opowiadający o Corlysie Velaryonie, zwanym Wężem Morskim – oraz "Dunk & Egg", koncentrujący się na postaci Ser Duncana Wysokiego oraz przyszłego władny Westeros, Aegona V Targaryena. Akcja rozgrywa się na około 90 lat przed wydarzeniami znanymi z "Gry o tron".

O czym mógłby opowiadać sequel o Jonie Snow? W finale 8. sezonu bohater udał się za Mur, po wcześniejszym odkryciu, że jego prawdziwym imieniem jest Aegon Targaryen, a on sam jest potencjalnym kandydatem do władania Westeros. Nie wiadomo, jaki zamysł stoi za sequelem – czy oglądalibyśmy w nim nowe życie Jona za Murem czy jednak byłby to powrót do Westeros.

Zarówno HBO, jak i aktor odmówili komentarza na temat potencjalnego sequela "Gry o tron". Wszystko, co podał THR, jest w tym momencie nieoficjalne.

Gra o tron jest dostępna na HBO Max

REKLAMA