Czy Eddie to w rzeczywistości Dziesiątka? A może jest gejem? Fani "Stranger Things" mają nowe teorie

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

Fani "Stranger Things" natychmiast polubili Eddiego, nic więc dziwnego, że i wokół niego zaczęło pojawiać się wiele teorii fanowskich. Jedna z nich zakłada, że Eddie jest Dziesiątką.

"Stranger Things" od zawsze dawało widzom wiele tropów, na podstawie których powstawały szalone, ale i bardzo trafne, teorie fanowskie. Podzielenie 4. sezonu na dwie części sprawiło, że fani mają jeszcze więcej miejsca do przewidywań fabularnych. Cześć z nich dotyczy nowego ulubieńca, Eddiego (Joseph Quinn).

Stranger Things – Eddie to Dziesiątka? Teorie fanów

Jedną z ciekawszych teorii, jakie pojawiły się na TikToku, jest uznanie Eddiego za kolejne dziecko mające za sobą "przygodę" w laboratorium. Część fanów uważa, że Eddie może w rzeczywistości być Dziesiątką. Na początku 4. sezonu widzimy sekwencje, która sugeruje, że Dziesiątka to jedno z dzieci, które zginęły w masakrze, do jakiej doprowadził Henry Creel. Jednak według tej teorii Dziesiątka miałby przeżyć masakrę i ukrywać się w liceum Hawkins jako Eddie Munson.

@.dizay

I should stop drinking coffee #strangerthings #strangerthings4 #strangerthingstheory #strangerthingstheories #theupsidedown #eddiemunson #eddiemunsontheory #010 #strangerthings010 #theory #theories #netflix #fyp #fypシ #foryou #viral

♬ original sound - Dizay

Teorię ma wspierać zwrócenie uwagi przez Chissy na zmianę fryzury Eddiego. Dziewczyna zauważa, że gdy go poznała, był obcięty na jeżyka, co kojarzy się właśnie z dziećmi przebywającymi w laboratorium. Teoria ta tłumaczy też ilość tatuaży na ciele chłopaka – jednocześnie fani zauważają, że pasek zegarka zdaje się wygodnie zakrywać usunięty tatuaż 010. Tłumaczyłoby to też brak zaskoczenia u Eddiego, gdy dowiedział się o mocach Jedenastki.

Inna teoria, wyłapana przez Cheat Sheet, rozważa seksualność Eddiego. Fani są przekonani, że kajdanki znajdujące się w pokoju chłopaka oraz czarna chustka, jaką nosi w tylnej kieszeni spodni, to informacja dla wtajemniczonych, że jest gejem i lubi ostrzejszy seks w stylu sadomaso.

Ostatnia teoria fanów sugeruje, że Eddie uratuje Nancy. Fani na Reddicie zainteresowali się sceną ze zwiastuna, w której Eddie gra na gitarze i uważają, że Eddie będzie próbował uwolnić Nancy za pomocą swojej muzyki.

Czy któraś z tych teorii się sprawdzi? Na odpowiedź musimy poczekać do 1 lipca, kiedy zostaną wyemitowane dwa finałowe odcinki 4. sezonu, a każdy z nich ma trwać ponad dwie godziny.

Stranger Things – sezon 4B od 1 lipca na Netfliksie

REKLAMA