Jakie seriale będą w tym tygodniu? "Dom z papieru: Korea", "Chloe", "The Umbrella Academy" i inne premiery

"The Umbrella Academy" (Fot. Netflix)

Ten tydzień w serialach będzie należał do Netfliksa, który pokaże polską "Królową", koreański "Dom z papieru" i 3. sezon "The Umbrella Academy". Co jeszcze obejrzymy?

The Umbrella Academy (sezon 3) – 22 czerwca na Netfliksie

"The Umbrella Academy" wraca z 3. sezonem. Po powstrzymaniu zagłady w 1963 roku bohaterowie wracają do domu i okazuje się, że nic nie jest takie, jak było. Ich miejsce zajęła The Sparrow Academy – na dzień dobry dochodzi do brutalnego starcia pomiędzy naszymi znajomymi, a nowymi bohaterami, którzy są inteligentni, stylowi i ciepli niczym góry lodowe. Szybko jednak się okazuje, że to starcie to najmniejszy problem dla obu stron. Bohaterom przyjdzie zmierzyć się z wyzwaniami, stratami i niespodziankami, a także pewnym destrukcyjnym bytem siejącym spustoszenie w całym wszechświecie.

Uśmiechnięci przyjaciele (serial Adult Swim) – 22 czerwca na HBO Max

"Uśmiechnięci przyjaciele" to kolejny po "Ricku i Mortym" serial Adult Swim, który narobił sporo szumu za oceanem. Serial opowiada o pracownikach niewielkiej firmy, którzy chcą dawać ludziom szczęście w tym dziwnym i zwariowanym świecie. W firmie pracują cyniczny Charlie i pracownik roku Pim, których zadaniem jest dzwonienie do ludzi, aby podnosić ich na duchu. Głównym postaciom – ale nie tylko im – głos podkładają twórcy serialu, Zach Hadel i Michael Cusack.

Królowa (nowość) – 23 czerwca na Netfliksie

"Królowa" to czteroodcinkowa miniseria Netfliksa, w której poznamy historię Sylwestra i zarazem Loretty (Andrzej Seweryn w podwójnej roli) – emerytowanego krawca i drag queen, który pięćdziesiąt lat temu wyjechał z Polski, by realizować się w Paryżu. Wbrew złożonej sobie przed laty obietnicy, decyduje się wrócić do rodzinnego górniczego miasteczka, po tym jak dostaje list od wnuczki, w którym ta prosi go o ratunek dla chorej matki, która potrzebuje przeszczepu nerki. Podróż przybiera nieoczekiwany obrót, zmuszając Sylwestra do zmierzenia się z przeszłości.

Kasa (nowość) – 24 czerwca na Apple TV+

"Kasa" to z kolei komediowa nowość Apple TV+. W serialu twórców "Forever", Alana Yanga i Matta Hubbara, Maya Rudolph gra Molly Novak, kobietę, której pozornie idealne życie kończy się, kiedy mąż (Adam Scott) zostawia ją z niczym – oprócz 87 mld dolarów. Bohaterka rozpoczyna nowy rozdział w życiu, tworząc fundację i rozdając swój majątek, po to aby odzyskać siebie. W obsadzie są także Michaela Jaé Rodriguez ("Pose"), Joel Kim Booster ("Search Party"), Nat Faxon ("The Conners") i Ron Funches ("A.P. Bio").

Dom z papieru: Korea (nowość) – 24 czerwca na Netfliksie

"Dom z papieru: Korea" to nowa wersja hiszpańskiego hitu Netfliksa. Wszystko zaczyna się od tego, że Korea Południowa i Korea Północna jednoczą się, ale nie rozwiązuje to problemów. Unia ekonomiczna i wspólna walutę obu Korei to tylko usankcjonowanie ogromnych nierówności pomiędzy tymi krajami. W efekcie nowy Profesor zbiera grupę zdolnych złodziei z Północy i Południa, aby ukraść świeżo wydrukowaną walutę przyszłej zjednoczonej Korei. W końcu "pora, żeby pominięci odebrali swoje". Profesora gra Yoo Ji-tae ("When My Love Blooms"), a w Berlina wcieli się Park Hae-soo ("Squid Game"). W obsadzie jest też m.in. znana z "Lost" Kim Yunjin.

Chloe (serial BBC) – 24 kwietnia na Prime Video

"Chloe" to sześcioodcinkowy thriller BBC z Erin Doherty ("The Crown"), który zobaczymy na Amazonie. Serial stworzony przez Alice Seabright ("Sex Education") opowiada o Becky Green (Doherty), dziewczynie, która ma obsesję na punkcie śledzenia swojej przyjaciółki z dzieciństwa, Chloe Fairbourne (Poppy Gilbert), mającej idealny wizerunek w serwisach społecznościowych. Kiedy Chloe nagle umiera, Becky zmienia tożsamość i dostaje się do kręgu jej znajomych, aby odkryć, co się stało. Zaczyna poznawać różne oblicza Chloe i gubić się we własnych kłamstwach. Czy odkryje prawdę, zanim się zatraci?

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

REKLAMA