Jedenastka stworzyła Drugą Stronę? Gwiazda "Stranger Things" odpowiada na pytanie, które zadają sobie fani

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

W 4. sezonie "Stranger Things" dowiedzieliśmy się więcej o przeszłości Jedenastki. Fani jednak wciąż mają pytania, a Millie Bobby Brown odpowiedziała na jedno z nich.

Przeszłość Jedenastki stanowiła wielką niewiadomą – aż do 4. sezonu "Stranger Things". Najnowsze odcinki pokazały jej dzieciństwo w Hawkins Lab oraz relację z numerem 001, a także to, co doprowadziło do tego, że była straumatyzowana, gdy poznawaliśmy ją w 1. sezonie. Pytań dotyczących Jedenastki oraz jej związku z Drugą Stroną nie brakuje, a Millie Bobby Brown rozwiała pewne wątpliwości fanów.

Stranger Things – czy Jedenastka stworzyła Drugą Stronę?

Aktorka rozmawiała na temat 4. sezonu z Variety, gdzie odpowiedziała na ważne pytanie – czy to Jedenastka stworzyła Drugą Stronę? Według aktorki jej bohaterka na pewno otworzyła bramę na Drugą Stronę.

– [Twórcy serialu Matt i Ross Dufferowie] powiedzieli mi, że [Jedenastka stworzyła bramę]. Ona to robi. Ona otwiera szczelinę.

A co z samym stworzeniem Drugiej Strony? Zdaniem Millie Bobby Brown tutaj sprawa robi się znacznie bardziej skomplikowana.

– To zbyt duża debata, żebym mogła odpowiedzieć. Bardzo się martwię. Myślę tylko – nie, nie, nie. Myślę, że ten alternatywny wszechświat zawsze tam był. To zawsze będzie pod Hawkins. Po prostu myślę, że ona ma do niego dostęp. Nie sądzę, że to ona stworzyła Drugą Stronę. Nie, myślę, że ona zawsze tam była, ale ona po prostu stworzyła do niej furtkę, której nikt wcześniej nie mógł otworzyć.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Martie Blair (@martie_blair_la)

Millie Bobby Brown odniosła się także do przeszłości Jedenastki i flashbacków ukazujących dziecięce lata bohaterki w laboratorium.

– Ten proces był dla mnie bardzo wyjątkowy. Musiałam naprawdę usiąść z braćmi Dufferami i Shawnem Levym [producent serialu], żeby zrozumieć, co konkretnie się dzieje, kto co gra i jak to ma wyglądać. Kiedy już o tym rozmawialiśmy, okazało się, że jedynym sensownym rozwiązaniem jest to, żebym zagrała swoją młodszą wersję, a za każdym razem, kiedy zobaczy swoje odbicie lub przywoła wspomnienie, będzie to jej młodsza wersja. Do zagrania mnie zatrudniliśmy Martie Blair, to niesamowite dziecko.

Aktorka w rozmowie podkreśliła, że naprawdę chciała pomóc młodej aktorce, ponieważ gdy ona po raz pierwszy wcielała się w Jedenastkę, nie miała takiej pomocy. Brown pochwaliła też umiejętności Blair.

– Zawsze szokuje mnie to, co możemy zrobić w naszym serialu. Byłam bardzo zadowolona z wyniku. I wiesz, występ Martie był niesamowity. Musieli tylko dodać do tego moją twarz. Ta mieszanka naszej wspólnej pracy, współpracy - to było takie dziwne, takie inne.

Przed nami finałowe odcinki 4. sezonu "Stranger Things" – pojawią się na Netfliksie 1 lipca, a każdy z nich ma być iście filmowy. Nie zabraknie emocji – ostatnio serialowy Will potwierdził, że ktoś umrze w ostatnich odcinkach.

Stranger Things – sezon 4B od 1 lipca na Netfliksie

REKLAMA