Czy dostaniemy kolejny spin-off "Breaking Bad"? Stacja AMC zdecydowanie jest na tak – a co z ekipą serialu?

"Breaking Bad" (Fot. AMC)

AMC nie chce rezygnować ze świata "Breaking Bad". Stacja "desperacko" chce więcej seriali nawiązujących do "Breaking Bad" i "Better Call Saul". Czy fani mogą liczyć na kolejce spin-offy?

Chyba nikogo nie powinno dziwić, że telewizja AMC nie ma ochoty rezygnować z tytułów, które mają rzesze fanów. W tym roku żegnamy się z "The Walking Dead", ale kolejne spin-offy już powstają. Wkrótce też przyjdzie czas pożegnania z "Better Call Saul". Jak mówi Dan McDermott, prezes działu rozrywki w AMC Networks, stacja "desperacko" chce nowego serialu ze świata "Breaking Bad".

Breaking Bad – powstaną kolejne spin-offy?

Dan McDermott udzielił wywiadu Variety, w którym przyznał, że AMC przyjmie z otwartymi ramionami pomysł na kolejny spin-off "Breaking Bad". Choć na razie nie ma konkretnych planów.

– Mogę ci powiedzieć, że gdybym mógł zrobić cokolwiek, by zachęcić Vince'a [Gilligana] i Petera [Goulda] do kontynuowania tego świata, zrobiłbym to. Myślę, że musisz zapytać ich [czy będzie kolejny serial], ale drzwi są zawsze otwarte i marzę o dniu, w którym mój telefon zadzwoni i Vince, Peter lub ktoś z naszych przyjaciół z Sony zadzwoni powiedzieć: "Cześć, myślę, że mamy kolejny serial osadzony w tym świecie".

Better Call Saul spin-off czy będzie

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

Już jakiś czas temu pojawiła się nawet sugestia od samego Giancarlo Esposito, który w serialu wciela się w Gusa Fringa. Aktor nie ukrywał, że chętnie zobaczyłby serial o swoim bohaterze, zrobiony na podobnej zasadzie co "Better Call Saul".

– W ostatnich dniach [na planie "Better Call Saul"] popłakałem się, spojrzałem przez ramię i słyszę, jak Vince mówi, że nigdy nic nie wiadomo. Zawsze chciałem i czułem, że jest miejsce na materiał o genezie Gusa. Mam wrażenie, że byłoby interesujące dowiedzieć się, skąd on się wziął.

Wiadomo jednak, że obecnie twórcy na razie nie przymierzają się do kontynuowania serii. Vince Gilligan pracuje nad zupełnie nowym projektem, który utrzymany ma być w zupełnie innym klimacie niż "Breaking Bad".

– Nie powiedziałem jeszcze o tym mojej żonie. To coś zupełnie innego. Mam nadzieję, że ktoś będzie chciał to kupić i zrealizować.

Druga część 6. sezonu "Better Call Saul" będzie miała premierę 12 lipca. Zakończy ona cały serial, który połączy w całość historię Saula Goodmana, znaną zarówno z "Better Call Saul", jak i "Breaking Bad".

Better Call Saul – sezon 6B od 12 lipca na Netfliksie

REKLAMA