Kate Bush dziękuje twórcom "Stranger Things". "To naprawdę szok" – mówi autorka "Running Up That Hill"

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

Ulubiona piosenka Max z 4. sezonu "Stranger Things" podbija listy przebojów na całym świecie. Autorka hitu Kate Bush podziękowała twórcom za wykorzystanie jej utworu.

Piosenka "Running Up That Hill" została wydana w 1985 roku, ale dzięki "Stranger Things" można ją usłyszeć dosłownie wszędzie. Instagram, TikTok i inne social media są nią przepełnione, a Kate Bush nie ukrywa, że jest zaskoczona aż takim odzewem ze strony fanów serialu.

Kate Bush dziękuje twórcom Stranger Things

Piosenkarka i autorka muzyki dodała na swojej stronie internetowej pełen emocji wpis zatytułowany "On Top of that Hill", w którym podziękowała twórcom serialu, braciom Dufferom za wykorzystanie jej utworu w 4. sezonie serialu.

Bracia Dufferowie stworzyli cztery niezwykłe serie "Stranger Things", w których dziecięcy aktorzy wyrośli na młodych dorosłych. W najnowszej serii bohaterowie stają przed wieloma z tych samych wyzwań, jakie obecnie istnieją w rzeczywistości. Wierzę, że bracia Dufferowie w szczególny sposób poruszyli ludzkie serca w czasie, który jest niezwykle trudny dla wszystkich, a zwłaszcza dla młodych ludzi.

Poprzez wykorzystanie "Running Up That Hill" w tak pozytywnym świetle – jako talizmanu dla Max (jednej z głównych bohaterek) – piosenka została wpisana w emocjonalną arenę jej historii. Strach, konflikt i siła miłości są wszędzie wokół niej i jej przyjaciół. Winszuję braciom Dufferom odwagi – że przenieśli tę nową serię do znacznie bardziej dorosłego i mrocznego miejsca. Chcę bardzo im podziękować za wprowadzenie tej piosenki w życie tak wielu osób.

Kate Bush podkreśliła także, że czuje się przytłoczona tak pozytywnymi reakcjami i nie spodziewała się, że jej piosenka trafi na szczyty listy przebojów po tylu latach. Piosenkarka w audycji radiowej BBC o nazwie "Women's Hour" (via Billboard) wyznała, że tak wielki sukces nawet nie przeszedł jej przez myśl.

– To jest po prostu niezwykłe. To tak wspaniały serial, myślałam, że utwór zwróci na siebie uwagę, ale nigdy nie przypuszczałam, że będzie to coś takiego. To takie ekscytujące. To naprawdę dość szokujące, prawda? Cały świat oszalał. (...) To, co jest naprawdę wspaniałe, to fakt, że jest to zupełnie nowa publiczność, która w wielu przypadkach o mnie nie słyszała, i mnie się to podoba. Myśl o tym, że ci wszyscy młodzi ludzie słyszą tę piosenkę po raz pierwszy i odkrywają ją – cóż, myślę, że to bardzo wyjątkowe.

Finałowe odcinki 4. sezonu "Stranger Things" będziemy mogli zobaczyć już 1 lipca. Niedawno w sieci pojawił się pełen emocji i akcji zwiastun, w którym Hawkins szykuje się do ostatecznego starcia z Vecną.

Stranger Things – sezon 4B od 1 lipca na Netfliksie

REKLAMA