Twórca "The Umbrella Academy" jest dumny z wątku Viktora. Jak wyglądały kulisy pracy nad scenariuszem?

"The Umbrella Academy" (Fot. Netflix)

Twórca "The Umbrella Academy" Steve Blackman jest dumny z tego, w jaki sposób wprowadzili Viktora do serialu. Opowiedział także o współpracy z Elliotem Page'em. Małe spoilery.

Twórca serialu "The Umbrella Academy" Steve Blackman powiedział, że jest bardzo dumny z tego, jak wprowadzony został wątek Viktora (Elliot Page) w serialu. Zdecydowano się postawić na bardzo proste rozwiązanie – na początku 3. sezonu, który oglądamy 18 miesięcy po coming oucie Page'a, Vanya ścina włosy i przybiera imię Viktor, mówiąc rodzeństwu, że wreszcie czuje się dobrze we własnej skórze. A oni to po prostu akceptują. Showrunner zdradził, jak wyglądały kulisy pracy i że zmiany zostały wprowadzone w gotowym już scenariuszu.

The Umbrella Academy – kulisy wątku Viktora

W rozmowie z TVLine Steve Blackman powiedział, że Elliot Page zadzwonił do niego z informacją o tranzycji płciowej w momencie, gdy scenariusz do 3. sezonu był już gotowy. Twórca uznał, że to bardzo ważne, by ten wątek wprowadzić oraz by zrobić to z odpowiednim wyczuciem.

Przyznaje, że w pierwszej kolejności zadzwonił do Nicka Adamsa, prezesa GLAAD Media Institute, który skontaktował go z transgenderowym pisarzem i bokserem Thomasem Page'em McBee. Steve Blackman mówi, że współpracując z nim i Elliotem Page'em, wiele się nauczył o całym procesie i o tym, jak wpisać tranzycję do serialu. Równocześnie dodaje, że nikt nie chciał, by to był główny temat sezonu.

– Nie chcieliśmy, by to było [główną] historią sezonu. Chcieliśmy, by był to wątek czy też część tej historii.

The Umbrella Academy sezon 3 Steve Blackman Viktor Elliot Page

"The Umbrella Academy" (Fot. Netflix)

Thomas Page McBee dodał w felietonie dla Esquire, że wątek Viktora był szansą, żeby pokazać tranzycję tak naturalną i fundamentalną dla postaci, że mogło to działać tylko w zgodzie z istniejącymi wątkami postaci, a nie przyćmiewając wszystko. Steve Blackman zauważa, że najważniejsze było odpowiednie napisanie reakcji reszty rodzeństwa.

– Chcieliśmy opowiedzieć historię, która by naprawdę wspierała osoby trans, była autentyczna, pełna wrażliwości, [i chcieliśmy] pokazać, że rodziny mogą zaakceptować osoby transgenderowe w swoim życiu i że to nie musi być negatywna rzecz, jak to często jest pokazywane przez media. To było najważniejsze. Rozmawiałem o tym z Elliotem i Thomasem w trakcie całego procesu i naprawdę jestem dumny z tego, jak to zrobiliśmy. Myślę, że wyszło to w sposób, który zadowolił nas wszystkich.

O wprowadzeniu Viktora i pracy nad scenariuszem w opowiedział także Elliot Page, określając Steve'a Blackmana jako niesamowitego człowieka. 3. sezon "The Umbrella Academy" jest w całości dostępny na Netfliksie. Zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją 3. sezonu "The Umbrella Academy".

The Umbrella Academy jest dostępna na Netfliksie

REKLAMA