Czy Gwendoline Christie może wrócić do roli Brienne? Aktorka komentuje powstające spin-offy "Gry o tron"

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Czy Gwendoline Christie chciałaby powrócić do roli Brienne? Gwiazda "Gry o tron" opowiedziała o swojej miłości do tej bohaterki i swoim udziale w ewentualnych spin-offach.

Gwendoline Christie znana jest szerokiemu gronu publiczności przede wszystkim z roli Brienne, która marzyła, by zostać rycerzem i swoje marzenie spełniła. Gwiazda serialu "Gra o tron" opowiedziała o swoim stosunku do tej bohaterki i o pojawieniu się w ewentualnych spin-offach. Czy aktorka jest nimi zainteresowana?

Gwendoline Christie o spin-offie z Jonem Snowem

Rozmowa o możliwości ponownego wcielenia się w Brienne nie jest bezpodstawna. Pojawienie się doniesień o wstępnych pracach nad spin-offem o Jonie Snow daje ku temu możliwości. Gwendoline Christie w rozmowie ze Screen Rant przyznała, że zawsze będzie wdzięczna za możliwość zagrania Brienne.

– Zawsze będę niesamowicie wdzięczna za możliwość zagrania Brienne z Tarth. Bardzo kocham tę postać i wydarzyło się to w takim momencie mojego życia – to coś, co nigdy wcześniej się nie wydarzyło, to znaczy przeczytałam [w scenariuszu] postać, która naprawdę do mnie przemówiła i opowiedziała o niektórych moich doświadczeniach i doświadczeniach moich przyjaciół, o których mam poczucie, że nie były wcześniej zgłębione w telewizji czy w mediach głównego nurtu.

Gra o tron spin-off Gwendoline Christie Brienne 1

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Co aktorka myśli o spin-offie z Jonem Snowem? W rozmowie z Collider Gwendoline Christie wyraziła duże poparcie dla tego projektu.

– Naprawdę podoba mi się hasło "spin-off o Jonie Snow". Naprawdę. Uwielbiałam też oglądać serial. To bardzo zaskakujące czuć taką falę zainteresowania, to, że ludzie ciągle są zaangażowani i że miłość ciągle jest taka prawdziwa. Myślę, że wiele osób chciałoby zobaczyć kontynuację tej historii.

Czy zobaczymy Brienne w spin-offach Gry o tron?

Czy to oznacza, że zobaczymy ponownie Brienne? Gwendoline Christie nie wyklucza takiej możliwości, ale równocześnie, nie wyraża dużego zainteresowania powrotem do roli. Aktorka chce wykorzystać inne szanse, jakie otrzymuje teraz dzięki "Grze o tron".

– W tym momencie jestem bardzo zaangażowana w granie bardzo różnych ról i pchana do tego, by stać lepszą aktorką, rozwijam się jako aktorka i pracuję z reżyserami o unikalnym stylu. Jest tak wielu reżyserów, z którymi chciałabym pracować, chcę tworzyć różnego rodzaju dzieła. Na tym się koncentruję. Jednak nigdy nie przestanę kochać Brienne z Tarth, nigdy nie przestanę się nią interesować.

Gra o tron spin-off Gwendoline Christie Brienne

"Gra o tron" (Fot. HBO)

George R.R. Martin potwierdził na swoim blogu doniesienia o pracach nad spin-offem o Jonie Snow. Na chwilę obecną są jednak na tak początkowym etapie, że nie ma informacji nawet o scenarzystach. Wiemy jedynie, pomysł wyszedł od Kita Haringtona – pisał o tym Martin, a wcześniej to samo mówiła Emilia Clarke.

A już w sierpniu obejrzymy pierwszy spin-off ze świata "Gry o tron" – "Ród smoka" który opowie o panowaniu Targaryenów. Premiera planowana jest na 22 sierpnia na HBO i HBO Max.

Gra o tron jest dostępna na platformie HBO Max

REKLAMA