Jak powstawał "Herogasm"? Twórca "The Boys" zdradza, że był problem z seksem z ośmiornicą – oto dlaczego

"The Boys" (Fot. Amazon)

Za nami 6. odcinek 3. sezonu – "Herogasm". Latające dilda, orgia supków oraz cameo showrunnera serialu to tylko część atrakcji. Eric Kripke opowiedział o kulisach odcinka. Spoilery!

"Herogasm" to odcinek "The Boys", na który fani wyjątkowo czekali, a cała ekipa do ostatniej chwili podsycała oczekiwania widzów. Kręcenie podobno straumatyzowało całą ekipę, a Eric Kripke, showrunner serialu zdradził smaczki zza kulis pracy nad odcinkiem.

The Boys sezon 3 – twórca o kulisach Herogasmu

Eric Kripke w rozmowie z Variety powiedział, że Amazon miał jeden warunek, który może być zaskakujący dla widzów – otóż powiedziano, że w każdym momencie sceny z orgią widz musi być pewien, że jest to orgia superbohaterów.

–  Jedyna uwaga, jaką dostaliśmy od Amazona, a była to dobra uwaga, brzmiała, że w każdym momencie musimy rozumieć, że to jest orgia superbohaterów, a nie tylko orgia. Tak właściwie to potem dodaliśmy wiele nowych gagów i efektów wizualnych. Podoba mi się na przykład unoszący się wibrator Starlight, który po prostu krąży po imprezie. Nie było tego w scenariuszu ani tam [na planie]. Dodaliśmy to później w ramach efektów specjalnych. Jest wiele takich momentów, które dzieją się w tle.

The Boys sezon 3 – problematyczna scena z Deepem

W rozmowie z TVLine showrunner z kolei wspomnia, że Amazon miał również warunek dotyczący sceny, w której Starlight (Erin Moriarty) wchodząc do jednej z sypialni zastaje w niej Deepa (Chace Crawford) uprawiającego seks z ośmiornicą. Odbyła się zakulisowa dyskusja na ten temat, która brzmi dość absurdalnie.

– Z jakiegoś szalonego powodu dział standardów ma politykę zabraniającą bestialstwa. Są naprawdę bardzo sztywni. Dyskusja o tej scenie i o tym, jak ją zrealizowaliśmy, wywołała wiele alarmów na różnych poziomach w Amazonie, bo nie powinniśmy pokazywać ludzi, jak pie***ą zwierzęta, i ja to rozumiem. Ale zawsze mówiłem im, że to jest tak absurdalne, że nie byłoby nie na miejscu w filmie braci Farrelly. Trudno więc nazwać to prymitywnym bestialstwem. To kuriozalne. Według mojej wiedzy, nie sądzę nawet, żeby ośmiornice miały tam otwory. Dużo dyskutowaliśmy o tym, jakie są ujęcia i co możemy zrobić, i co może nam ujść na sucho?.

W trakcie kręcenia "The Boys" rzecz jasna nie ucierpiała żadna ośmiornica. Cała scena została nakręcona z pomocą kukiełki, a następnie urealniono ośmiornicę za pomocą efektów specjalnych.

The Boys sezon 3 – Eric Kripke o swoim cameo

W tym samym wywiadzie Eric Kripke przyznał, że osobiście był nieco przerażony kręceniem sceny z taką liczbą nagich aktorów i cała ekipa upewniała się, że wszyscy czują się komfortowo. Na planie byli też koordynatorzy scen intymnych – tak, więcej niż jeden.

– Szczerze mówiąc, byłem kur***sko przerażony kręceniem, ponieważ tak wielu aktorów jest nagich i symuluje seks. Szanse na to, że coś pójdzie nie tak, były dla mnie przerażające. Wszyscy na górze produkcji powiedzieli, że musimy być tak poprawni, tak profesjonalni i być jak policjanci w każdym aspekcie, aby upewnić się, że jest to bezpieczna przestrzeń dla wszystkich. Tak też zrobiliśmy.

W rozmowie z TVLine Kripke podzielił się także ciekawostką – on sam także wziął udział w orgii superbohaterów. To właśnie jego głos słyszymy w scenie, w której MM (Laz Alonso) został obryzgany spermą.

– Moje pierwsze i jak na razie jedyne cameo w "The Boys" to głos faceta, który krzyczy: "ognia!". Byłem z tego bardzo dumny.

A co czeka nas w kolejnych odcinkach "The Boys"? Tak jak zapowiadał Eric Kripke, odcinek nie był tylko orgią i mocno popchnął fabułę do przodu. Pod koniec Starlight publicznie wyznała prawdę o działaniach Vought, co może sprowadzić na nią prawdziwe kłopoty.

The Boys sezon 3 – nowe odcinki w piątki na Prime Video

REKLAMA