Startują zdjęcia do 4. sezonu "Sukcesji". HBO zapowiada jeszcze większą wojnę Royów – ile będzie odcinków?

"Sukcesja" (Fot. HBO)

Rozpoczęły się zdjęcia do 4. sezonu "Sukcesji", a HBO podzieliło się zakulisową fotką, jak również krótkim opisem nowych odcinków. Poznaliśmy także ich liczbę – znów będzie więcej.

Ekipa serialu "Sukcesja" jest już z powrotem na planie. Jak poinformowało HBO, rozpoczęły się zdjęcia do 4. sezonu serialu o koszmarnej rodzinie bogaczy z branży medialnej. Czego powinniśmy się spodziewać po kolejnej odsłonie produkcji?

Sukcesja sezon 4 – ruszają zdjęcia. Kiedy premiera?

Przede wszystkim, będzie znów więcej odcinków. 3. sezon był nieco skrócony i liczył tylko dziewięć odcinków, ale tym razem – podobnie jak w przypadku sezonu 1 i 2 – otrzymamy pełną dziesiątkę. HBO wypuściło również oficjalny opis fabuły, z którego wynika, że wojna Royów będzie trwać i wejdzie na kolejny poziom. A do tego dojdzie "egzystencjalny niepokój" związany ze zbliżającą się sprzedażą Waystar, przed którą Kendall, Shiv i Roman bezskutecznie próbowali powstrzymać ojca w finale 3. serii.

W 10-odcinkowym 4. sezonie sprzedaż medialnego konglomeratu Waystar Royco wizjonerowi z branży technologicznej Lukasowi Matssonowi zbliża się jeszcze bardziej. Perspektywa tej sejsmicznej sprzedaży wywołuje egzystencjalny niepokój i rodzinny podział wśród Royów, którzy przewidują, jak będzie wyglądać ich życie, kiedy transakcja zostanie sfinalizowana. Wywiązuje się walka o władzę, a rodzina zastanawia się nad przyszłością, w której ich kulturowa i polityczna waga będzie poważnie ograniczona – czytamy w oficjalnym opisie od HBO.

Na pierwszym zdjęciu z planu 4. sezonu "Sukcesji" widać klaps filmowy, który zdradza, że 1. odcinek reżyseruje Mark Mylod, jeden ze stałych reżyserów serialu.

Start zdjęć w czerwcu oznacza, że wszystko idzie zgodnie z planem, który jeszcze jesienią zdradził mediom Brian Cox, odtwórca roli Logana Roya. Przybliżona choćby data premiery 4. sezonu "Sukcesji" nadal pozostaje nieznana, ale sądząc po tym, ile zajmowała produkcja i postprodukcja poprzednich sezonów, nie powinniśmy spodziewać się nowych odcinków wcześniej niż wiosną 2023 roku.

Wszystko wskazuje, że to jeszcze nie będzie finałowy sezon "Sukcesji". Choć ekipa serialu mocno sugerowała, że "Sukcesja" zbliża się do końca, wydaje się, że zostanie zamówiony jeszcze 5. sezon, w którym prawdopodobnie pożegnamy już Royów.

Sukcesja jest dostępna na platformie HBO Max

REKLAMA