"Dom z papieru: Korea" będzie mieć kolejne odcinki? Serialowy Profesor wygadał się, że nakręcono ich więcej

"Dom z papieru: Korea" (Fot. Netflix)

"Dom z papieru: Korea" to nowa odsłona hiszpańskiego hitu. Oryginał doczekał się kilku sezonów – a czy koreańska wersja dostanie 2. sezon? Serialowy Profesor puścił parę z ust.

"Dom z papieru: Korea" to kolejna koreańska propozycja od Netfliksa, będąca równocześnie rebootem hitowego "Domu z papieru". Hiszpański serial doczekał się kilku sezonów, zaś koreańska wersja ma na razie jedynie sześć odcinków – ale wiadomo, że będzie ich więcej, choć Netflix jeszcze nie potwierdził 2. sezonu.

Dom z papieru: Korea – będzie 2. sezon serialu?

Gwiazdy serialu, Jeon Jong-seo (Tokio), Yoo Ji- tae (Profesor) oraz Park Hae-soo (Berlin), wzięly udział w sesji zdjęciowej dla magazynu "Elle" oraz udzieliły wywiadu na temat serialu (via Soompi). Yoo Ji-tae wyjaśnił zasadniczą różnicę pomiędzy oryginalnym "Domem z papieru" a koreańską wersją.

– Dwa sezony fabuły z oryginalnej wersji zostały skondensowane w zaledwie 12 odcinkach [w naszym remake'u]. Nie ma tu ekspozycji dla samej ekspozycji, a kluczowe punkty fabuły przedstawiamy tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Szybkie tempo rozwoju fabuły daje pewną przyjemność.

Tym samym serialowy Profesor potwierdził, że zobaczymy jeszcze sześć kolejnych odcinków – jednak na ten moment nie wiadomo kiedy. Nie ma też pewności, czy będzie to 2. sezon serialu, czy sezon 1B. Z kolei Park Hae-soo opowiedział jak czuł się w związku z pracą przy remake'u tak popularnej produkcji:

– Oczywiście były obawy i presja związana z faktem, że oryginalny serial spotkał się z tak dużym odzewem. Ale czytając scenariusz, mogłem wyraźnie dostrzec różnice, które były wyjątkowe dla "Domu z papieru: Korea". Historia miała szybkie tempo, a bohaterowie zdecydowanie nadali koreańskiej wersji jej własną siłę.

W oczekiwaniu na dalsze informacje, zachęcamy do sprawdzenia listy polecanych przez nas koreańskich seriali oraz naszą recenzją koreańskiego "Domu z papieru".

Dom z papieru: Korea jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA