Jak powstawał Vecna? Charakteryzator "Stranger Things" mówi, że inspirowano się dwoma serialami HBO

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

Vecna to jeden z najsilniejszych przeciwników, z jakim mają do czynienia bohaterowie "Stranger Things". A jak stworzono jego wygląd zewnętrzny? Charakteryzator odpowiada.

Najnowszy antagonista w "Stranger Things" to wyjątkowo niebezpieczny przeciwnik. Grający Vecnę Jamie Campbell Bower w jednym z wywiadów wyznał, że sam bał się swojej roli, tymczasem charakteryzator Barrie Gower opowiedział, jak szykował się do stworzenia potwora.

Stranger Things sezon 4 – seriale HBO inspiracją dla Vecny

Barrie Gower rozmawiał na temat niezwykłej charakteryzacji z serwisem Radio Times. Jak zdradził, prace nad wizerunkiem potwora rozpoczęły się w 2019 roku.

– Zgłosili się do nas niesamowity producent Iain Paterson i bracia Dufferowie. Zgłosili się do nas w 2019 roku – gdzieś pod koniec 2019 roku. Skontaktowali się z nami i powiedzieli, że mają taką postać, którą chcieliby stworzyć do nowego sezonu, i chcieliby mieć swój własny ikoniczny czarny charakter.

Jak wyglądało tworzenie "ikonicznego" czarnego charakteru? Gower powiedział, że team tworzący Vecnę inspirował się serialami HBO, przy których sam wcześniej pracował – mowa o z "Grze o tron" i "Czarnobylu".

– Byli wielkimi fanami Nocnego Króla, postaci, którą stworzyliśmy na potrzeby "Gry o tron". W tym czasie pracowałem też nad serialem HBO "Czarnobyl" - zajmowałem się ofiarami poparzeń popromiennych. I myślę, że szukali czegoś, co miałoby podobny wygląd, wrażenie i fakturę do niektórych z tych makijaży – ale byłaby to ikoniczna postać, nie inaczej niż w przypadku Nocnego Króla.

Gower zdradził, że twórcy od początku chcieli, by Vecna nie był stworzony przez efekty specjalne, ale nosił całą charakteryzację, by podbudować strach aktorów.

– Sądzę, że na początku, kiedy [ekipa "Stranger Things"] rozmawiała o briefie, mówiono: chcemy kogoś, kto będzie bardzo praktyczny [zbudowany z efektów praktycznych], będzie obecny na planie, będzie miał makijaż prostetyczny i będzie czymś w rodzaju postaci Nocnego Króla. Myślę, że pomyśleli sobie: dlaczego nie zwrócimy się do ludzi, którzy stworzyli Nocnego Króla? Chyba właśnie w ten sposób zostaliśmy zaangażowani.

W sieci pojawiło się nagranie, które pokazuje kulisy imponującej charakteryzacji Vecny. Tymczasem już w piątek zobaczymy finał 4. sezonu "Stranger Things", a w sieci pojawił się nowy plakat, który zapowiada starcie Vecny i Jedenastki.

Stranger Things – sezon 4B od 1 lipca na Netfliksie

REKLAMA