W 3. sezonie "Wiedźmina" obejrzymy kultową walkę z książek Sapkowskiego. Zobaczcie zdjęcia z planu serialu

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Doniesienia z planu wskazują, że w 3. sezonie "Wiedźmina" doczekamy się jednego z najważniejszych pojedynków sagi wiedźmińskiej. Zobaczcie zdjęcia zza kulis. Uwaga na spoilery.

W adaptowanej w serialu "Wiedźmin" książce "Czas pogardy" pojawia się jedna z najważniejszych scen w całej sadze: pojedynek pomiędzy Geraltem a Vilgefortzem. To właśnie wtedy odkrywamy, jak groźnym jest on przeciwnikiem. Jak donosi Redanian Intelligence, walka właśnie została nakręcona i pojawi się w 3. sezonie "Wiedźmina".

Wiedźmin – walka Geralta i Vilgefortza w 3. sezonie

W książkach bohaterowie stoczyli ze sobą pojedynek podczas przewrotu na wyspie, gdzie początkowo pokojowe rozmowy czarodziejów zamieniły się w krwawe porachunki. To tam najpierw Vilgefortz próbował przekonać Geralta do przejścia na jego stronę. Wiedźmin odmówił, a później stanął czarodziejowi na drodze do pojmania Ciri.

Vilgefortz wygrał walkę, pozostawiając Geralta połamanego i bliskiego śmierci, ale wiedźmin kupił Ciri odpowiednio wiele czasu i ta uciekła przez źle działający portal w Wieży Mewy. Na zdjęciach z planu widać właśnie wspomniany pojedynek, gdzie Vilgefortz (Mahesh Jadu), uzbrojony w kij, staje do walki z Geraltem (Henry Cavill).

Aktorzy walczą na pustej plaży, a nie jak w książce u podnóża schodów. Jednak na chwilę obecną trudno jest ocenić, czy wymusiły to zmiany fabularne, czy też sama wieża zostanie dodana w postprodukcji i walka będzie zbliżona do tej z sagi. Zdjęcia nagrane zostały w Walli w Three Cliff Bay.

W 3. sezonie najprawdopodobniej zobaczymy również inny, bardzo lubiany przez czytelników pojedynek, jaki stoczyła Ciri z wywerną. Do prac nad sezonem trzecim wrócił także koordynator walk Wolfgang Stegemann, któremu zawdzięczamy widowiskowe sceny starcia w Blaviken z sezonu pierwszego.

Wiedźmin jest dostępny na platformie Netflix

REKLAMA