Ruszyły prace nad prequelem "Outlandera". Sam Heughan zdradza, o kim będzie serial i czy w nim zagra

"Outlander" (Fot. Starz)

Ekipa "Outlandera" pracuje na planie 7. sezonu serialu, a tymczasem w sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat prequela. O czym opowie produkcja?

"Outlander" to jeden z najpopularniejszych obecnie seriali. Historia Jamiego i Claire jest już coraz bliżej końca, ale być może widzów pocieszy fakt, że w przygotowaniu jest prequel. Co o nim wiadomo?

Outlander – o czym opowie prequel serialu?

Sam Heughan zdradził podstawowe informacje w rozmowie z "Esquire" – otóż prawdopodobnie będzie to historia rodziców Jamiego. Nie oznacza to jednak, że aktor pojawi się w produkcji.

– Wszystko, co mogę ci powiedzieć, to że mnie w tym nie ma, ponieważ Jamiego w tym nie ma! Wydaje mi się, że jest to prequel skupiający się na rodzicach Jamiego, kiedy byli młodsi, więc myślę, że w pewnym momencie możesz zobaczyć jego młodszą wersję.

outlander prequel o czym będzie

"Outlander" (Fot. Starz)

Widzowie serialu mieli okazję dowiedzieć się nieco na temat rodziców bohatera – Brian Fraserze i Ellen MacKenzie. Ellen uciekła od rodziny, aby poślubić Briana. Wróciła do MacKenziech dopiero wtedy, gdy była w widocznej ciąży, więc jej ojciec nie mógł znaleźć sposobu na rozwiązanie małżeństwa.

Autorka książek Diana Gabaldon zdradziła w poście na Facebooku, że przy okazji prac nad ostatnim tomem "Outlandera" jest w trakcie pisania noweli o matce Jamiego. Być może ta historia posłuży twórcom prequela za materiał źródłowy.

Jak doniósł serwis Deadline, za prequel będzie odpowiedzialny Matthew B. Roberts, showrunner i producent "Outlandera". Producentami wykonawczymi mają być Ronald D. Moore oraz Maril Davis, którzy także pracują przy oryginalnej serii.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy ruszą konkretne prace ani kto zagra w serialu. Nie brakuje za to wieści z planu 7. sezonu "Outlandera" – ujawniono kto zagra rodzeństwo Hunterów.

Outlander jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA