Tony Dalton komentuje wielki moment Lalo. Czy gwiazda "Better Call Saul" spodziewała się takiej sceny?

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

Czy Tony Dalton spodziewał się wydarzeń z "Point and Shoot"? Dlaczego Lalo uśmiecha się w tej scenie? Gwiazda "Better Call Saul" skomentowała kolejny szokujący moment serialu. Spoilery!

"Better Call Saul" nie pozwolił nam odetchnąć i na dzień dobry uśmiercił Lalo, który w końcu skonfrontował się z Gusem (Giancarlo Esposito). Czy Tony Dalton się tego spodziewał? I dlaczego Lalo umiera z uśmiechem na ustach? Aktor skomentował ten szokujący moment serialu.

Better Call Saul – dlaczego Lalo się uśmiecha?

W rozmowie z TVLine aktor przyznał, że spodziewał się, że jego bohater w końcu zginie. Tony Dalton przyznał, że podoba mu się takie rozwiązanie.

– Tak, tak, znaczy rozgryzłem to. Jeżeli tworzysz złoczyńcę, chcesz go pokonać. O to w tym chodzi. Chcesz mieć pewność, że zły gość będzie miał swój sądny dzień. Chciałem tylko, żeby on miał godną śmierć. Jestem zadowolony. Szczerze, gdy serial jest i tak skończony, wolę umrzeć. To jest jak zamknięcie cyklu.

Better Call Saul sezon 6 Lalo śmierć

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

Dlaczego Lalo uśmiecha się podczas swoje śmierci? Aktor przyznał, że Lalo podszedł do tego, co się wydarzyło i jak skończył po konfrontacji z Gusem, z pewną dozą ironii.

– Myślę, że on myśli coś w stylu "Do zobaczenia w piekle. Okazałeś się lepszy, bo światła były wyłączone, w dziewięciu przypadkach na dziesięć do ja bym zastrzelił ciebie. Ale miałeś szczęście". On myśli: "Nie mogę uwierzyć, że strzeliłeś mi w ciemności w szyję!".

Scenarzysta Gordon Smith, który napisał odcinek "Point and Shoot" powiedział, dlaczego Lalo umarł w ten sposób.

– Mooże Lalo mógł zostać ranny i uciec, a potem Gus musiałby go ścigać, odciągając go od możliwości dotarcia do Eladio. Ale zrobiliśmy już taką historię, naprawdę, z Nacho w pierwszej części tego sezonu. Czuliśmy, że zrobimy tej postaci większą przysługę, dając jej wielkie odejście, dając mu wszystko, na co pracował i wtedy to wszystko zabierzemy.

We wszystkie wydarzenia sprawiają, że widzowie są jeszcze bardziej ciekawi zakończenia wątku Kim (Rhea Seehorn), która nie pojawia się w "Breaking Bad". Tymczasem zapraszamy do przeczytania naszej recenzji odcinka "Point and Shoot".

Better Call Saul sezon 6 – nowe odcinki we wtorki na Netfliksie

REKLAMA