Co oglądać po "The Boys"? 10 seriali, które warto zobaczyć, czekając na kolejny sezon komiksowego hitu

"The Boys" (Fot. Amazon Prime Video)

1 2 3

Doom Patrol (dostępny na HBO Max)

najlepsze seriale podobne do the boys

"Doom Patrol" (Fot. HBO Max)

Zdecydowanie najbarwniejsza superbohaterska ekipa z małego ekranu, choć konkurencja jest mocna. Ale że nikt inny nie może się pochwalić składem złożonym z bohaterki z 64 osobowościami (każda z problemami), gwiazdy starego Hollywood, człowieka-mumii, cyborga i mózgu zamkniętego w blaszanym ciele, to "Doom Patrol" wygrywa w cuglach. Także za sprawą przygód tej grupy wyrzutków, którzy starają się zostać superbohaterami, choć to nie odlotowi wrogowie są ich najgroźniejszymi przeciwnikami, a ich własne demony. Bywa tu więc poważnie i bardzo gorzko, ale przez większość czasu jest dokładnie tak absurdalnie, jak mogłoby się wydawać, a nawet bardziej. Jeśli więc macie dość przewidywalnych fabuł pełnych oklepanych wątków schematycznych postaci, "Doom Patrol" jest właśnie dla was.

Punisher (dostępny na Disney+)

the boys podobne seriale lista

"Punisher" (Fot. Marvel Television)

A jednak znalazło się miejsce dla produkcji Marvela i nieważne, że "Punisher" to serial mający luźne związki z MCU, bo powstały w ramach współpracy z Netfliksem. W innych okolicznościach pewnie nie mógłby przyjąć formy brutalnej, stawiającej na dosłownie pokazywaną przemoc historii sensacyjnej, która w równie dużym stopniu, co na zabójczych umiejętnościach swojego bohatera – robiącego porządek na ulicach Nowego Jorku byłego wojskowego Franka Castle'a (John Bernthal) – skupia się na mrocznej stronie jego osobowości. Są tu problemy psychiczne, jest stres pourazowy, zemsta za śmierć rodziny i znacznie więcej, co sprawia, że serial mimo tylko dwóch sezonów i tak miejscami się dłuży. Zobaczenie głównego bohatera, gdy w zwierzęcej furii masakruje przeciwników, wiele jednak wynagradza.

Supernatural (dostępne na HBO Max)

the boys podobne seriale lista co oglądać

"Supernatural" (Fot. CW)

Najsłynniejszy serial twórcy "The Boys" Erica Kripkego to telewizyjna legenda – w końcu byle co nie przetrwałoby na antenie piętnastu lat. W przypadku "Supernatural", czyli historii polujących na różnego rodzaju nadprzyrodzone zagrożenia braci Sama i Dean Winchesterów (Jared Padalecki i Jensen Ackles), było to możliwe za sprawą niezwykłej pomysłowości twórców. Zaczęło się więc od prostej formuły "potwora tygodnia", by z czasem sprawy się znacznie bardziej skomplikowały, wplatając w to także mnóstwo emocji. Jasne, na przestrzeni 327 odcinków trudno o zawsze najwyższy poziomu, ale "Supernatural" na różne sposoby urozmaica widzom seans, oprócz kombinacji scenariuszowych stawiając też choćby na zabawy stylem. Oglądacie na własną odpowiedzialność, bo jak już zaczniecie, to trudno się oderwać.

1 2 3
REKLAMA