Ile czasu upłynęło w "Better Call Saul"? Czy dużo dzieli Saula od poznania Walta i Jessego w "Breaking Bad"?

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

W 9. odcinku 6. sezonu "Better Call Saul" został pokazany wyraźny przeskok w czasie. Ile czasu upłynęło? I jak blisko jesteśmy fabuły oryginalnego serialu "Breaking Bad"? Spoilery!

W odcinku "Fun and Games" doszło do przeskoku czasowego, po którym zobaczyliśmy Saula Goodmana (Bob Odenkirk) w pełnej krasie i w biurze, które świetnie znamy z "Breaking Bad". Ale ile czasu upłynęło od jego rozstania się z Kim? I za ile Saul w końcu spotka Walta i Jessego? Dokładne wyjaśnienie przeskoku znajdziecie w serwisach TVLine i CheatSheet.

Better Call Saul sezon 6 – który rok po 9. odcinku?

Zacząć należy od "Breaking Bad". Jego fabuła rozpoczyna się we wrześniu 2008 roku, a kończy we wrześniu 2010 roku. "Better Call Saul" musi więc dotrzeć do roku 2008. A gdzie jesteśmy teraz?

Fani tworzący linię czasową serialu ustalili, że wydarzenia z "Fun and Games", kiedy Kim (Rhea Seehorn) zrywa z Jimmym, dzieją się pomiędzy 25 a 29 czerwca 2004 roku. Pod koniec odcinka przeskakujemy jednak w czasie, by zobaczyć, jak Jimmy/Saul budzi się w luksusowej willi, z prostytutkami u boku i jest właścicielem Cadillaca DeVille z 1997 roku. Widzimy także tablicę rejestracyjną samochodu z charakterystycznym "LWYRUP". I to właśnie ta tablica dała odpowiedź na nasze główne pytanie: jak duży był przeskok czasowy i kiedy Jimmy stał się Saulem.

Fan na Reddicie zauważył, że tablica ma ważność do listopada 2005 roku, co oznacza, że jesteśmy gdzieś w 2005 roku. Czyli od spotkania Walta i Jessego dzielą Saula jeszcze trzy lata. Czy w takim razie możemy się spodziewać kolejnego skoku w czasie to 2008 roku, skoro w serialu mają pojawić się Walt i Jesee?

A w którym roku dzieje się wątek Gene'a? Odpowiedź znajdowała się w 5. sezonie, kiedy Gene spanikował, że został rozpoznany i zmienił swoje tablice rejestracyjne z Nebraski na Missouri. Naklejka na podmienionej tablicy miała podany rok 2012. To ustawia początkowy wątek Gene'a na około rok po zakończeniu "Breaking Bad", kiedy to Saul zmienił swoją tożsamość i stał się Gene'em.

Pomimo wyjaśnienia wątku Kim, nadal pozostaje wiele rzeczy, które wymagają dopowiedzenia. Fani czekają na sceny z Bryanem Cranstonem i Aaronem Paulem, a według plotek, może się to stać już w przyszłym tygodniu, w 10. odcinku. Czy to oznacza, że będzie kolejny, jeszcze większy, przeskok w czasie? Czy może Saul spotka ich przypadkiem na trzy lata przed oficjalnym spotkaniem z "Breaking Bad"?

Better Call Saul sezon 6 – nowe odcinki we wtorki na Netfliksie

REKLAMA