Rick i Michonne powrócą we własnym spin-offie "The Walking Dead". Jest też trailer "Tales of Walking Dead"

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

Świat "The Walking Dead" nie ma zamiaru nas wypuszczać. Ogłoszono, że zamiast zapowiadanych filmów powstaje kolejny spin-off, w którym główne role odegrają Michonne i Rick.

Już w październiku rozpocznie się emisja finałowych odcinków "The Walking Dead" – wiadomo jednak, że trwają intensywne prace nad spin-offami. W przygotowaniu jest m.in. serial z Neganem i Maggie oraz produkcja, w której Norman Reedus powróci jako Daryl. I jak się okazuje – na tym nie koniec planów.

The Walking Dead – Rick i Michonne ze spin-offem

Jak podaje Deadline, na panelu "The Walking Dead" na tegorocznym Comic-Conie w San Diego nagle pojawili się Andrew Lincoln oraz Danai Gurira, których fani serialu dobrze znają jako Ricka i Michonne. Ogłoszono, że w 2023 roku zostanie wyemitowany sześcioodcinkowy spin-off z tą dwójką w roli głównej – zamiast wcześniej zapowiadanej trylogii filmów.

Serial przedstawi epicką historię miłosną dwojga bohaterów zmienionych przez zmieniony świat. Rozdzielonych przez odległość. Przez niepowstrzymaną siłę. Przez duchy tego, kim byli. Rick i Michonne zostają wrzuceni do innego świata, zbudowanego na wojnie z umarłymi... A ostatecznie na wojnie z żywymi. Czy uda im się odnaleźć siebie nawzajem i to, kim byli w miejscu i sytuacji niepodobnej do żadnej, jaką kiedykolwiek znali? Czy są wrogami? Kochankami? Ofiarami? Czy bez siebie w ogóle żyją – czy może odkryją, że oni też są żywymi trupami? – czytamy w opisie.

Zarówno Lincoln jak i Gurira nie ukrywają ekscytacji projektem. Jak zażartowała aktorka, już nie może się doczekać, by ponownie "chwycić za katanę".

Tales of the Walking Dead – zwiastun serialu

Podczas panelu pokazano także zwiastun serialowej antologii ze świata "The Walking Dead". "Tales of the Walking Dead" wystartuje w USA 14 sierpnia i zobaczymy sześć odcinków, z których każdy opowie inną historię ze świata żywych trupów.

W serialu wystąpią Olivia Munn ("X-Men: Apokalipsa"), Samantha Morton ("The Walking Dead"), Terry Crews ("Brooklyn 9-9"), Parker Posey ("Zagubieni w kosmosie"), Anthony Edwards ("Kim jest Anna"), Poppy Liu ("Dead Ringers"), Jillian Bell ("Ostatnia noc"), Loan Chabanol ("Casanova po przejściach"), Embeth Davidtz ("Ray Donovan"), Jessie T. Usher ("The Boys"), Daniella Pineda ("Cowboy Bebop") oraz Danny Ramirez ("Top Gun: Maverick").

Showrunnerką serialu jest Channing Powell, scenarzystka i producentka "The Walking Dead" i "Fear the Walking Dead". Swój wkład w produkcję będzie mieć również Scott M. Gimple, który nadzoruje całe uniwersum "The Walking Dead".

Tales of the Walking Dead – premiera 14 sierpnia w USA

REKLAMA