"Sandman" obiecuje, że sny nie umierają. Zobaczcie zwiastun netfliksowej adaptacji komiksu Neila Gaimana

"Sandman" (Fot. Netflix)

Już w sierpniu Netflix zaprosi nas do świata, w którym mity i rzeczywistość się ze sobą przeplatają, a Władca Snów musi naprawić błędy przeszłości. Zobaczcie zwiastun "Sandmana".

"Sandman" pojawi się na Netfliksie 5 sierpnia. Pokazano już teaser i zdjęcia, a na trwającym właśnie Comic-Conie w San Diego zaprezentowano pełen zwiastun.

Sandman – zobaczcie zwiastun serialu Netfliksa

"Twój świat jawy jest ukształtowany... przez sny, które tworzę i które muszę kontrolować" – słyszymy na początku zwiastuna. Następnie widzimy tytułowego bohatera (Tom Sturridge, "Sweetbitter"), który szuka sojuszników. Sny są w niebezpieczeństwie, a jeśli one znikną, to samo spotka ludzkość. Dlatego Sen odwiedza m.in. Lucyfera (Gwendoline Christie, "Gra o tron") w piekle.

"Sandman" to serial fantasy na podstawie komiksu Neila Gaimana, opowiadający o ludziach i miejscach dotkniętych przez Morfeusza, władcę marzeń sennych. Zgodnie z opisem od Netfliksa, czeka nas "bogate połączenie współczesnego mitu i mrocznej fantazji, w którym płynnie przeplatają się współczesna fikcja, dramat historyczny i legenda". Będziemy podążać śladami tytułowego bohatera, naprawiającego błędy, jakie popełnił podczas swojego długiego istnienia.

Głównym scenarzystą i showrunnerem serialu jest Allan Heinberg ("The Catch", "Wonder Woman"), a wspomagają go Neil Gaiman i David S. Goyer jako scenarzyści i producenci. Na Comic-Conie Gaiman miał dla fanów komiksowego pierwowzoru małą niespodziankę – w tworzeniu napisów końcowych do każdego odcinka brał udział Dave McKean, który był ilustratorem powieści graficznej Gaimana.

– Każdy odcinek ma napisy końcowe i jest to inna sekwencja dla każdego odcinka. To niesamowity, płynący film, który zrobił Dave McKean – powiedział Gaiman.

W obsadzie serialu znajdują się także m.in. Vivienne Acheampong ("The Witches") jako Lucienne, główna bibliotekarka krainy Snu; Charles Dance ("Gra o tron") jako Roderick Burgess, szarlatan, szantażysta i mag; Boyd Holbrook ("Narcos") jako Koryntczyk, zbiegły koszmar, który chce sprawdzić, co świat ma do zaoferowania; oraz Jenna Coleman ("Doktor Who"), Kirby Howell-Baptiste ("Dobre Miejsce"), Madison Alexander Park ("Cowboy Bebop") i David Thewlis ("Fargo").

Sandman – premiera 5 sierpnia na Netfliksie

sandman zwiastun czoło

REKLAMA