Twórcy po cichu poprawili scenę z 1. sezonu "Stranger Things". Nie chcą, żeby Jonathan wyglądał jak perwers?

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

W 1. sezonie "Stranger Things" poprawiono jedną ze scen z Jonathanem i Nancy, aby bohater nie wyglądał jak okropny zboczeniec. Czy takich poprawek jest więcej?

Kiedy bracia Dufferowie w 4. sezonie "Stranger Things zapomnieli o urodzinach Willa (Noah Schnapp), powiedzieli w jednym z wywiadów, że poprawią ten błąd po fakcie i zmienią w 2. sezonie podaną datę urodzin. Przy okazji przyznali, że ta zmiana w stylu George'a Lucasa nie będzie pierwszą, jaką wprowadzili w ten sposób do serialu. I faktycznie – właśnie znaleziono jedną z takich scen.

Stranger Things – poprawiono scenę z Jonathanem

O zmianie sceny doniósł TVLine. Oryginalnie w drugim odcinku 1. sezonu pt. "Dziwadło na Maple Street" widzimy, jak Jonathan (Charlie Heaton) robi z ukrycia zdjęcia Nancy (Natalia Dyer), która przebiera się w pokoju Steve'a (Joe Keery). Biorąc pod uwagę, że pomiędzy Nancy a Jonathanem rozkwitł później romans, który trwa do dziś, scena ta wybrzmiewa bardzo niepokojąco i do tego samego wniosku musieli dojść bracia Dufferowie.

Obecnie widzimy więc, jak Steve tylko przygląda się przebierającej dziewczynie, ale nie robi jej zdjęć – w zamian podnosi aparat i robi zdjęcie w pełni ubranej Barb. Co ciekawe jednak, sam wątek zdjęć Nancy nie znika z serialu – widać je później w innej scenie, na samym końcu odcinka. Oznacza to, że Jonathan nadal je robił, ale my jako widzowie już nie byliśmy tego bezpośrednimi świadkami.

Stranger Things Jonathan poprawiona scena

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

W odcinku "Wśród nocnej ciszy" nadal jest także scena, w której Steve, Nancy i ich towarzysze patrzą na zdjęcia, wśród których jest Nancy w samym staniku. TVLine informuje, że bracia Dufferowie odmówili komentarza do tej poprawki. Twórcy w jednym z wywiadów mówili, że nie zdradzą, co do tej pory zmienili, ale zachęcają widzów by sami przeprowadzili takie śledztwo.

– Macie fizyczne kopie serialu, Blu-raye i inne rzeczy – musielibyście porównać.

Można powiedzieć, że fani posłuchali, bo zmiana sceny została wyłapana także na TikToku, gdzie pojawiły się komentarze: "Bracia Dufferowie wycięli scenę z 1. sezonu, próbując sprawić, by Jonathan był mniej obleśny".

Wprowadzanie takich poprawek do seriali Netfliksa, takich jak "Stranger Things" jest o tyle prostsze, że niewielu widzów w rzeczywistości decyduje się na fizyczne kopie seriali – skoro mają je w każdej chwili dostępne w streamingu. Trudniej więc porównywać wersje i dochodzić do tak nieznacznych zmian, jak powyższa. Pozostaje pytanie, czy takie zmiany faktycznie są konieczne.

Stranger Things jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA