Czy Kim wciąż może umrzeć w finale "Better Call Saul"? Bob Odenkirk i Rhea Seehorn komentują teorie fanów

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

Bob Odenkirk i Rhea Seehorn odpowiedzieli na kilka fanowskich teorii. I mają całkiem niezłe wyjaśnienie, dlaczego dobrze by było, żeby Kim przeżyła finał "Better Call Saul".

Gwiazdy "Better Call Saul" wzięły udział w zabawie Vanity Fair, w której czytały teorie fanów. Bob Odenkirk i Rhea Seehorn – oczywiście bez spoilerów – potwierdzali lub zaprzeczali poszczególnym teoriom. Jedna z nich dotyczyła śmierci Kim Wexler.

Better Call Saul – czy Kim umrze w finale serialu?

Jeden z fanów, PostyMcPosterson wierzy, że po wydarzeniach z odcinka "Rock and Hard Place" z początków sezonu, gdzie Nacho popełnił samobójstwo, twórcy "chcą, byśmy uwierzyli, że ona [Kim] nie przeżyje do końca historii McGilla". Bob Odenkirk przyznał, że doskonale rozumie to podejście, szczególnie w serialu, w którym stawki są tak wysokie – dosłownie chodzi tu o śmierć i życie. Nie dziwi się więc, że fani się martwią.

– To byłby także duży katalizator – dodała z kolei Rhea Seehorn.

Bob Odenkirk jednak ma dobre wyjaśnienie, dlaczego jego partnerka ekranowa powinna przeżyć.

– Z drugiej strony, ponieważ część z głównych postaci została ubita, wydaje się, że nie wszyscy mogą umrzeć naraz. No chyba że to jest jakiś apokaliptyczny scenariusz.

Better Call Saul – Kim i Jimmy ponownie się zejdą?

Inna teoria zakłada zniknięcie Kim z Nowego Meksyku dzięki "gościowi od odkurzaczy", po to by później bohaterowie ponownie mogli się zejść w finale serialu, być może w Nebrasce. Aktorzy całkowicie się z tym nie zgodzili.

– Ta relacja nie jest prosta do rozłożenia, ponieważ nie jest ona biznesowa. Oni są w sobie nawzajem zakochani, uwielbiają być razem i nie ma tak prostego wyjścia, jak "zapłacę gościowy i zniknę". To zbyt łatwe – powiedział Bob Odenkirk.

Better Call Saul Bob Odenkirk Rhea Seehorn teorie fanów

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

Pojawiła się także teoria o znaczeniu perfekcyjnego kucyka, jaki nosiła Kim. Teoria została znaleziona na Twitterze, gdzie fanka napisała:

– Zauważyłam, że Kim nie ma idealnego, podkręconego kucyka pod koniec w finale. Dla mnie to zawsze był symbol tego, jak ona stawia czoła światu. Zastanawiam się, czy przez cały czas nie grała idealnej prawniczki, a teraz wychodzi na wierzch prawdziwa Kim.

Rhea Seehorn zgodziła się z ta teorią, podkreślając, że włosy Kim zawsze były ważnym elementem tej postaci. Twórcy serialu przywiązywali ogromne znaczenie do tego, kiedy miała mieć rozpuszczone włosy, a kiedy kucyk miał być ciaśniej związany. Fani tymczasem zbadali, w jakiej linii czasowej znajduje się teraz Saul. Rhea Seehorn z kolei uważa, że stał się on bohaterem tragicznym.

Better Call Saul sezon 6 – nowe odcinki we wtorki na Netfliksie

REKLAMA