Kolejne wieści na temat filmu "Peaky Blinders". Twórca zdradza, kiedy wystartują zdjęcia i gdzie będą kręcić

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

"Peaky Blinders" dobiegło końca, ale historia rodu Shelbych jeszcze się nie skończyła. Twórca serialu podzielił się kolejnymi wiadomościami na temat filmu – co nowego zdradził?

Wszystkie sezony "Peaky Blinders" są już dostępne na polskim Netfliksie (nasza recenzja 6. sezonu tutaj). Jeśli już zatęskniliście za światem Shelbych, to mamy dobrą wiadomość – twórca serii Steven Knight powiedział, że zbliża się do zakończenia prac nad scenariuszem do filmu. I na tym nie koniec informacji.

Peaky Blinders – kiedy rozpoczną się zdjęcia?

Steven Knight był gościem w brytyjskim radiu Heart FM (via Deadline) i zdradził co nieco na temat filmu. Powiedział, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to ekipa rozpocznie zdjęcia najdalej w drugiej połowie 2023 roku.

– Mam nadzieję, że zaczniemy kręcić w ciągu 18 miesięcy. A potem oczywiście złożymy to wszystko w całość. Nie wiem. To zależy od dystrybutorów i innych rzeczy, kiedy to wyjdzie.

peaky blinders film

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

Knight zdradził także, że wrócimy do znanych nam miejscówek m.in. Birmingham, gdzie kręcono poprzednie sezony.

– Piszę [scenariusz] właśnie teraz. To znaczy, prawie skończyłem go pisać i zamierzamy kręcić. Zakładam studia filmowe i telewizyjne w Digbeth w Birmingham. Będziemy to kręcić w studiach w Digbeth i na lokacji w Digbeth w Birmingham. Digbeth i Small Heath [to] miejsca, gdzie Peaky Blinders faktycznie wędrowali. Więc to tak jakby Peaky wrócili do domu.

Twórca dodał, że wróci znajoma obsada z Cillianem Murphym na czele, ale też nie zabraknie niespodzianek w postaci nowych twarzy. Na początku czerwca Kinght wyjaśnił, w jaki sposób finałowe wydarzenia z serialu wpłyną na film. Na temat pełnometrażowej produkcji wypowiadał się także Cillian Murphy i jak zdradził – na razie sam czeka na więcej informacji.

Zgodnie z zapowiedzią, akcja filmu "Peaky Blinders" ma rozgrywać się w czasie II wojny światowej i pokazać Shelbych w nowej rzeczywistości. Film pokaże, jak będzie wyglądać krajobraz w czasie II wojny, ale także w powojennej Wielkiej Brytanii, gdzie wiele się zmieni – począwszy od tego, że ludzie będą inaczej się ubierać, a skończywszy na tym, że będą się też inaczej zachowywać.

Peaky Blinders jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA