Na ile sezonów zaplanowany jest "Andor"? Jak serial połączy się z filmem "Łotr 1"? Twórca serialu odpowiada

"Andor" (Fot. Disney+/Lucasfilm Ltd.)

Na ile sezonów zaplanowano serial "Andor"? I jak zostanie poprowadzona historia Cassiana, skoro wiemy, jak się kończy? Czy zobaczymy w nim K-2S? Jakie efekty wykorzystano na planie?

Na panelu Disneya na TCA Press Tour showrunner Tony Gilroy i odtwórca głównej roli Diego Luna opowiedzieli więcej o serialu "Andor" i o tym, jakie są plany na połączenie go z filmem "Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie". Serial, będący prequelem filmu, skoncentrowany będzie na Cassianie Andorze, który stopniowo odkryje, czego może dokonać w walce przeciwko Imperium i jak duży ma to wpływ na świat. Ile sezonów będzie liczył serial i jak wyglądały prace nad nim?

Andor – ile sezonów i jak serial łączy się z filmem?

Okazuje się, że serial zaplanowano na dwa sezony po 12 odcinków każdy, co wcześniej nie było takie jasne, biorąc pod uwagę, że jest pięcioletni plan na historię Cassiana. Jak donosi Deadline, całość została sprytnie podzielona – 1. sezon opowie o pierwszym roku dziejów Cassiana, a kolejny skupi się na dalszych czterech latach. Zdjęcia do 2. serii ruszą już w listopadzie.

– Nasze pierwsze 12 odcinków, które skończyliśmy – właściwie to jutro kończymy ostateczny miks 12. odcinka – obejmuje jeden rok. Zrobimy kolejne 12 odcinków, począwszy od listopada, a zasada organizacyjna, jeśli chodzi o zdjęcia, jest taka, że robimy bloki po trzy [odcinki]. W zeszłym roku przyglądaliśmy się trudności związanej z przerobieniem pięciu lat, wydawało nam się, że zajmie nam to 30 lat.

Odpowiedź w elegancki sposób pojawiła się sama: zrobimy cztery bloki po trzy [odcinki] w drugiej połowie serialu i każdy z tych bloków będzie reprezentował kolejny rok. Naprawdę chcemy wziąć kształtującego się Cassiana Andora w pierwszych 12 odcinkach, a potem wziąć ten ustrój, który stworzyliśmy i przeprowadzić do przez kolejne lata w bardzo ekscytujący pod względem narracyjnym sposób. [Ostatnia scena z 24. odcinka] wprowadzi widzów prosto w pierwszą scenę "Łotra 1" – powiedział Tony Gilroy.

Andor serial gwiezdne wojny ile sezonów

"Andor" (Fot. Disney+/Lucasfilm Ltd.)

Showrunner został także zapytany o to, jak prowadzić historię sprawić, by była interesująca, skoro już znamy przyszłość, jaka czeka Cassiana i wiemy, że umrze.

– Wszyscy żyjemy w prequelu, wszyscy umrzemy. Możesz oglądać film po raz trzeci i nawet jeżeli widziałeś go sześć miesięcy temu... jesteś zaangażowany, jeżeli to kochasz.

Andor – czy w serialu pojawi się K-2SO?

Fani filmu z pewnością pamiętają uroczego robota imperialnego K-2SO. Jak donosi The Hollywood Reporter, nie pojawi się on w serialu szybko. Diego Luna prosto wytłumaczył, dlaczego.

– Jesteśmy na pięć lat [przed wydarzeniami z "Łotra 1"]. Jeżeli on znałby wtedy K2, nie byłoby drogi, jaką musi przejść.

Aby nakręcić "Andora", wybudowano potężny plan serialowy w Londynie. Co ciekawe, twórcy nie zdecydowali się na wykorzystanie Volume, czyli ogromnych ekranów LED, które wyświetlają za bohaterami tło, w którym dzieje się akcja. Technologia ta została wielokrotnie wykorzystywana na planach "Gwiezdnych Wojen", m.in. podczas kręcenia "Księgi Boby Fetta" czy "Obi-Wana Kenobiego".

– Uwierzcie mi, były rzeczy, o których marzyliśmy, by były wykonane za pomocą Volume, mogło to być prostsze! Ale nasz serial jest szeroko zakrojony, jest ogromny, mamy 211 ról mówionych. (...) Myślę, że gdybyśmy odbyli tę rozmowę pod koniec serialu, on byłby inny, ze względu na to, że szerokość, rozległość, wizualna i podróżnicza ambicja tego serialu są ogromne. I to zwyczajnie nie pasuje do tego typu produkcji – wyjaśnił Tony Gilroy.

Andor serial gwiezdne wojny ile sezonów

"Andor" (Fot. Disney+/Lucasfilm Ltd.)

Podczas panelu Diego Luna i Tony Gilroy podkreślali, że "Andor" ma odzwierciedlać prawdziwy świat i prawdziwych ludzi. A także prawdziwą politykę. W rozmowie z magazynem "Empire" aktorka Fiona Shaw ("Obsesja Eve"), grająca Maarvę, bardzo chwaliła podejście Tony'ego Gilroya do historii Cassiana.

– Tony napisał doskonały, mocny [komentarz] o świecie Trumpa. Nasz świat eksploduje teraz w różnych miejscach, prawa człowieka znikają i "Andor" pochyla się nad tym. [W serialu] Imperium przejmuje władzę i ma się poczucie, że to samo dzieje się w rzeczywistości. Byłam pod wrażeniem socrealistycznych intencji Tyny'ego. On stworzył całkowicie nową moralność. To jest głębokie i ludzkie – jest tutaj rozpacz, żałoba, nadzieja, strach. To nie są tylko podstawowe barwy.

Premiera serialu została przesunięta z 31 sierpnia na 21 września. Tutaj możecie obejrzeć zwiastun serialu "Andor".

Andor – premiera serialu 21 września na Disney+

REKLAMA