Z "Riverdale" do "Zbrodni po sąsiedzku". Twórca zdradza, jak Mark Consuelos dostał rolę w 2. sezonie serialu

"Zbrodnie po sąsiedzku" (Fot. Hulu)

Mark Consuelos był jednym z głównych czarnych charakterów w "Riverdale", a teraz ku zaskoczeniu fanów pojawił się w "Zbrodniach po sąsiedzku". Jak trafił do serialu? Spoilery!

W 7. odcinku 2. sezonu "Zbrodni po sąsiedzku", zatytułowanym "Flipping the Pieces", mieliśmy okazję zobaczyć fragment dzieciństwa Mabel (Selena Gomez). Okazało się, że jej tata, z którym jako dzieciak uwielbiała układać puzzle, zmarł na raka żołądka, kiedy miała siedem lat. Wielu widzów zaskoczyło, że w roli ojca bohaterki wystąpił Mark Consuelos, czyli diaboliczny Hiram Lodge z "Riverdale". Twórca "Zbrodni po sąsiedzku" opowiedział, skąd ten wybór.

Zbrodnie po sąsiedzku – Mark Consuelos jako tata Mabel

W rozmowie z The Wrap John Hoffman, który współtworzy serial razem ze Steve'em Martinem, opowiedział o procesie castingowym. Okazuje się, że Consuelos już wcześniej pracował z częścią ekipy serialu.

– Mark pracował z [producentami wykonawczymi "Zbrodni po sąsiedzku"] Danem Fogelmanem i Jessem Rosenthalem [przy baseballowym serialu FOX-a "Zagrywka"], a oni chwalili go przez wiele, wiele miesięcy. Zawsze byłem fanem Marka, a oni [producenci] zachwycali się głębią, jaką wnosi jako aktor, więc wydawało się to bardzo dobrym wyborem. Mark był w Michigan ze swoim synem, kiedy po raz pierwszy rozmawiałem z nim o tej roli.

brodnie po sąsiedzku Mark Consuelos

"Zbrodnie po sąsiedzku" (Fot. Hulu)

Mark Consuelos nie miał żadnej sceny z trójką głównych aktorów – Steve'em Martinem, Martinem Shortem i Seleną Gomez – jednego mimo to jego bohater miał duże znaczenie dla historii Mabel, co podkreślił Hoffman.

– Choć w tym przypadku on przychodził do pracy nie z naszym wielkim głównym trio – była to bardzo intymna historia, osobista dla historii Mabel – to bardzo podobał mi się sposób, w jaki on na to zareagował i natychmiast poczuł z tym związek. Był tak podekscytowany, że się pojawił i był po prostu cudowny.

"Zbrodnie po sąsiedzku" mają szanse na 17 nagród Emmy (tutaj lista nominowanych), w tym dla najlepszego serialu komediowego oraz Martina Shorta i Steve'a Martina. Serial otrzymał już zamówienie na 3. sezon – przed nami jeszcze trzy nowe odcinki i według gwiazd serialu mordercą może okazać się każdy.

Zbrodnie po sąsiedzku sezon 2 – nowe odcinki we wtorki na Disney+

REKLAMA