W 5. sezonie "Virgin River" zobaczymy wątki LGBTQ+. Alexandra Breckenridge walczyła o różnorodność

"Virgin River" (Fot. Netflix)

Do tej pory w "Virgin River" oglądaliśmy wyłącznie pary heteroseksualne – ale to ma się zmienić. Alexandra Breckenridge zapowiada, co się zmieni w 5. sezonie serialu.

Ekipa "Virgin River" pracuje już na planie 5. sezonu. Niedawno Alexandra Breckenridge ostrzegła widzów przed jednym z bohaterów, a teraz zapowiedziała, że w nadchodzących odcinkach zobaczymy więcej wątków LGBTQ+.

Virgin River – będzie więcej wątków LGBTQ+

Alexandra Breckenridge w rozmowie z Glamour powiedziała, że 5. sezon hitowego serialu Netfliksa ma być bardziej różnorodny, jeśli chodzi o orientację seksualną bohaterów.

– Mam nadzieję, że w przyszłości możemy rozpocząć więcej dyskusji [na różne tematy]. W 5. sezonie wprowadzamy do serialu trochę więcej historii LGBTQ+, co moim zdaniem jest absolutnie wspaniałe. Od początku walczyłam o różnorodność w serialu i myślę, że powoli zmierzamy w tym kierunku, zwłaszcza z naszym nowym showrunnerem i reżyserami. Netflix naprawdę stara się wprowadzić więcej inkluzywności do seriali.

virgin river sezon 5 wątki lgbt

"Virgin River" (Fot. Netflix)

Aktorka zdradziła także, że po między 4. a 5. sezonem nie będzie dłuższego przeskoku w czasie i akcja rozpocznie się na drugi dzień po dramatycznych wydarzeniach z Charmaine (Lauren Hammersley).

– [Akcja] zaczyna się następnego dnia rano. Więc to tak, jakby nie upłynęło ani trochę czasu. (...) Sprawy toczą się powoli w Virgin River. Wydaje mi się, że Mel jest w Virgin River od jakichś czterech miesięcy. To sto dni i jeszcze trochę, mamy wykres. Ona w tym momencie jest tylko w dziewiątym tygodniu ciąży, a Charmaine w piątym miesiącu najwyraźniej.

5. sezon "Virgin River" ma nowego showrunnera. Sue Tenney zostanie zastąpiona przez Patricka Seana Smitha, który obiecał sporo zwrotów akcji. Ekipa serialu ma zakończyć prace na planie zdjęciowym 30 listopada i na ten moment nie wiadomo, kiedy zobaczymy kolejną serię.

Virgin River jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA