W "Better Call Saul" doszło do niespodziewanego spotkania. Vince Gilligan tłumaczy tę zaskakującą scenę

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

"Better Call Saul" zbliża się do końca, zacieśniając swoje przywiązanie do "Breaking Bad". W związku z tym w odcinku "Waterworks" zobaczyliśmy niespodziewane spotkanie. Spoilery!

Zapowiedzi Boba Odenkirka się sprawdziły. W 12. odcinku "Waterworks" zobaczyliśmy kolejny gościnny występ Aarona Paula w roli Jessego. A przy okazji dowiedzieliśmy się, że drogi Jessego i Kim (Rhea Seehorn) na chwilę się przecięły.

Better Call Saul – Jesse w odcinku Waterworks

Gdy Kim wychodzi z biura Saula (Bob Odenkirk) – i już nigdy do niego nie powróci – natrafia na Jessego, proszącego ją o papierosa. Duet zaczyna luźną rozmowę, narzekając na deszcz i zaznaczając, że przecież są na pustyni. Po chwili Jesse rozpoznaje Kim, jako byłą prawniczkę pro bono, która wyciągnęła z tarapatów jego kumpla Combo (Rodney Rush, "Breaking Bad"), gdy ten ukradł Jezusa z szopki.

– Ten facet, Goodman? To właściwy człowiek? W sensie jako prawnik? – pyta Jesse.

Jesse jest jeszcze kilka lat przez zatrudnieniem Saula do spółki z Walterem, ale w biurze Goodmana w tym samym czasie siedzi obecny szef Jessego, Emilio Koyama (John Koyama, "Breaking Bad"). Jesse zaznacza, że potrzebują oni "prawnika z najwyższej półki". I dopytuje: "Ten facet jest dobry?".

– Był, kiedy go znałam – odpowiada Kim.

Better Call Saul sezon 6 odcinek 12 Waterworks Jesse Kim

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

W rozmowie słychać, że Kim odpowiada na zupełnie inne pytanie. W jej znaczeniu dobry (jako człowiek) był Jimmy – podczas gdy Jesse chce wiedzieć, jak dobry w swoim zawodzie jest Saul. Sceną Jessego i Kim zachwycony był współtwórca "Vince Gilligan, który napisał i wyreżyserował odcinek "Waterworks".

– By była ogromna frajda. Wszyscy chcieliśmy scenę z dwójką partnerów z dwóch różnych seriali. Pomyśleliśmy, że pysznie będzie zobaczyć razem Kim Wexler i Jessego Pinkmana. Jakby to wyglądało? Jak cudem oni mogliby się spotkać? Co sprawiłoby, że ich drogi by się przecięły? I skończyliśmy na podzieleniu się papierosem podczas deszczu.

Po tej scenie Kim już na zawsze pozostawia za sobą Jimmy'ego i jego saulowy świat. Usłyszy jego głos ponownie po latach w scenie rozmowy telefonicznej, którą widzieliśmy w 11. odcinku 6. sezonu "Better Call Saul" pod tytułem "Breaking Bad". A przed nami 13. odcinek 6. sezonu – i zarazem ostatni odcinek serialu.

Better Call Saul – finał we wtorek na Netfliksie

REKLAMA