"Minuta ciszy" – pełen zwiastun! Robert Więckiewicz otwiera własny zakład pogrzebowy w serialu CANAL+

"Minuta ciszy" (Fot. CANAL+/P. Pączkowski)

Co zrobić kiedy jedyny zakład pogrzebowy w mieście odmawia wykonania usługi? W serialu "Minuta ciszy" poznamy odpowiedź na to pytanie – zobaczcie zwiastun z Robertem Więckiewiczem.

"Minuta ciszy" to nowy polski komediodramat CANAL+. Główną rolę w sześcioodcinkowej produkcji zagra Robert Więckiewicz. Parę dni temu poinformowano, że serial zadebiutuje 9 września, a teraz pokazano pełny zwiastun.

Minuta ciszy – zwiastun serialu CANAL+

Robert Więckiewicz wciela się w rolę listonosza Mietka Zasadę, który nie może doczekać się długo wyczekiwanej emerytury. Los krzyżuje jego plany, gdy jego najlepszy przyjaciel bohatera Czesław (Mirosław Zbrojewicz) popełnia samobójstwo, a jedyny zakład pogrzebowy w okolicy odmawia wykonania usługi.

Zasada postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i otwiera własną firmę. Szybko okazuje się, że prowincjonalnym miasteczku coraz trudniej jest być uczciwym, szczególnie gdy na drodze Mietka staje lokalny monopolista, Jackek Wieczny (Piotr Rogucki).

Robert Więckiewicz podkreślił, że od początku zakochał się w swoim bohaterze i jest pewien, że serial okaże się "strzałem w dziesiątkę" (via upflix).

– Kiedy producent Leszek Bodzak zarysował mi delikatnie fabułę serialu "Minuta ciszy", poczułem, że to może być strzał w dziesiątkę. Gdy przeczytałem już scenariusze wszystkich odcinków, zakochałem się w tej historii i w bohaterach. Dodatkowo spodobało mi się, ze mój bohater to taki spokojny, z pozoru niczym się niewyróżniający "zwykły" człowiek, który jak się okaże, kryje w sobie tajemnicę.

Oprócz Roberta Więckiewicza i Piotra Roguckiego, w głównych rolach wystąpią również Karolina Bruchnicka i Aleksandra Konieczna. Na ekranie zobaczymy również m.in. Aleksandrę Popławską, Adama Bobika, Martę Ścisłowicz, Tomasza Drabka, Wojciecha Skibińskiego i Ireneusza Kozła.

Współtwórcą scenariusza oraz reżyserem produkcji jest Jacek Lusiński ("Śubuk", "Carte Blanche", "Piksele"). Drugim scenarzystą jest Szymon Augustyniak ("Śubuk"), a za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik ("Kruk. Czorny woron nie śpi").

Minuta ciszy – premiera 9 września na CANAL+

minuta ciszy zwiastun

REKLAMA