Czym zaskoczy nas 5. sezon "Stranger Things"? Twórcy mówią o długości odcinków i obiecują epicki finał

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

Prace nad 5. sezonem "Stranger Things" trwają pełną parą. Co ważne, będzie to już ostatnia seria, więc twórcy nie ukrywają, że planują show na wielką skalę. Co zdradzili?

Niedawno ogłoszono, że prace nad scenariuszem 5. sezonu "Stranger Things" już ruszyły. Twórcy serialu co jakiś czas wypowiadają się na temat tego, co planują – i wszystko wskazuje na to, że nie będziemy się nudzić.

Stranger Things sezon 5 – czeka nas epicki finał?

4. sezon "Stranger Things" zaprowadził nas do wielu różnych lokacji, dodatkowo odcinki były dość długie. Bracia Dufferowie w rozmowie z The Hollywood Reporter przyznali, że w ostatniej serii chcą nieco uprościć sprawę.

– Nie sądzę, że długość odcinków będzie tak ekstremalna w 5. sezonie. Próbujemy wrócić do prostoty struktury z 1. sezonu, z większą skalą i możliwościami. Z wyjątkiem finału, który spodziewam się, że będzie dość ogromny – powiedział Matt Duffer.

stranger things sezon 5 co się wydarzy

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

Matt Duffer wyjaśnił także, że początkowo nie planowali, by 4. sezon zawierał aż tak długie odcinki i sami byli zaskoczeni obrotem spraw.

– Tak długi czas trwania był dla nas czymś zaskakującym. Ross i ja próbowaliśmy przeanalizować, jak to się stało, że [odcinki] są tak długie, bo przecież scenariusze takie nie były. Zdaliśmy sobie sprawę, że nasz styl pisania nieco się zmienił, jeśli chodzi o sposób rozmieszczenia opisów. Myślę, że to dodało trochę długości. Ponadto, mieliśmy dodatkowy wątek z Hopperem w Rosji. To dość gęsty sezon. Nie byliśmy pewni, czy [odcinki] są aż tak długie, dopóki nie zaczęliśmy ich montować.

Co jeszcze czeka nas w 5. sezonie? Dufferowie już wcześniej zapowiedzieli, że prawdopodobnie 5. sezon "Stranger Things" będzie krótszy niż sezon 4. Twórcy zdradzili także miejsce akcji i obiecali szybki rozpęd.

Wielkie nadzieje ma również obsada "Stranger Things" – Jamie Campbell Bower zasugerował, że Vecna jest żądny zemsty i dopiero się rozkręca. Tymczasem fani serialu wciąż mają nadzieję, że Max w pełni wyzdrowieje.

Stranger Things jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA